je_suis_la_vie: (C'est La Vie)
Святослав Вакарчук висловився, як у воду перднув...

----

Згадалося з книги "Як працює Google", розділ "Не дослухайтеся до “бегемотів”".

Бегемоти є одними з найсмертоносніших тварин — вони здатні пошматувати (або розірвати навпіл) будь-якого ворога на своєму шляху. “Бегемоти” також небезпечні в компаніях, це так званиі думки найбільш високооплачуваної людини (Highest-Paid Person’s Opinion — HIPPOs, тут маємо гру слів, оскільки “hippo” з англійської це “бегемот” прим. ред.). Коли справа доходить до до якості прийняття рішень, то рівень заробітної плати не має значення і досвід є цінним тільки тоді, коли він використовується як декор для переможного аргументу. На жаль, в більшості компаній саме досвід вважається переможним аргументом. Ми називаємо це “стажократією” (tenurocracy), за якої влада надається з огляду на стаж роботи, а не за послуги. Це нагадує цитату з висловів Джима Барксдейла (Jim Barksdale), колишнього генерального директора компанії Netscape. “Якщо у вас є дані, то розгляньмо ваші дані. Якщо все, що ми маємо, це ваші думки, то нам вистачить і моєї”.

Якщо ви припините слухати “бегемотів”, то таким чином ви започаткуєте меритократію, яку наша колега Шона Браун (Shona Brown) стисло подає як місце, де “саме якість думки має значення, а не те, хто її пропонує”. Звучить напрочуд просто, але, звісно, це зовсім не так. Створення меритократії вимагає участі як “бегемота”, який міг би заправляти балом за вказівками, так і хоробрих кмітливих креативників, які ризикують бути розтоптаними, коли встають на захист якості і заслуг.

Шрідхар Рамасвамі (Sridhar Ramaswamy), один з керівників PR-відділу Google, розповів повчальну історію на засіданні Google. Це було на початковому етапі розвитку AdWords, флагманського рекламного продукту Google, і Сергій Брін [один з двох творців Google] мав ідею, яку команда інженерів Шрідхари мусила реалізувати. Жодних сумнівів, що Сергій, був “бегемотом”, тобто найбільш високооплачуваною людиною в офісі, але він не запропонував непереборних аргументів, чому його ідея була кращою, і Шрідхар не погодився з нею. Тоді Шрідхар не був керівником вищої ланки, тож Сергій-”бегемот” міг просто наказати Шрідхару дотримуватися його настанов. Замість цього він запропонував компромісний варіант. Частина команди Шрідхара могла працювати у напрямку ідеї Сергія, а інша — у напрямку ідеї Шрідхара. Шрідхар все ще не погоджувався і після тривалих суперечок про порівняльні переваги конкурентних ідей ідею Сергія було відкинуто.

Цей результат став можливим тільки тому, що Сергій як кмітливий креативник глибоко розумів представлені дані, технологію платформи і контекст рішення. “Бегемот”, який не розуміє, що відбувається, більш схильний примусити інших йти його шляхом до успіху. Якщо ви є на відповідальній позиції, але перевантажені роботою, то можете піддатися спокусі легкого рішення, наполягаючи на власній правоті. Ви мусите бути впевненими в своїх людях і достатньо впевненими в собі, аби дозволити їм визначити найкращий шлях.
Сергій спромігся поступитися ідеям Шрідхара, бо він найняв цього працівника саме тому, що той міг мати кращі рішення, ніж його власні. Його робота як “бегемота” полягала в тому, аби поступитися і не відхилити кращу пропозицію. Шрідхару ж залишилося лише наполягти на своєму. Аби меритократія працювала, необхідно започаткувати корпоративну культуру, де “інакомислення є обов’язком”.

Якщо ви можете запропонувати щось краще, ви маєте це зробити. Інакше гірша ідеа переважить, і саме ви будете винними в цьому. Більшість кмітливих креативників мають багато цінних думок і виказують сильне бажання їх висловити. Саме зобов’язання мислити неординарно дає їм свободу поводитися таким чином. Однак не усі можуть наважитися сміливо висловлювати свою думку. Ось чому інакомислення має бути обов’язком, а не можливістю. Навіть дуже стримані люди повинні змусити себе кинути виклик “бегемотам”.

Меритократія дає кращі рішення і створює середовище, де всі співробітники відчувають свою цінність і повноваження. Вона руйнує корпоративну культуру страху, похмуре каламутне середовище, в якому воліють плескатися “бегемоти”. І знімає упередження, які можуть перешкодити величі.

----

Найцікавіше є те, що Святослав навіть і близько не стоїть до "бегемотства", попри всі його заслуги на ниві української музики.
Святослав є лише прикладом, коли, перефразовуючи одного Назаритянина, котрий жив 2000 років тому, сказав би: "музику його слухайте, самого ж його посилайте до дідька", бо всі його слова - це навіть не цинізм, це... ем... о! "дядьківський інфантилізм", я ж бо добре пам'ятаю як він пробився на Українську сцену! А пробився він через москву. Спершу його промоутери примусили на Злопатоєдландії крутити О.Е. на всіх їхніх ефемах, що навіть кучковські таксисти на пам'ять підспівували "моя машина, моя машина", а потім вже наші нікчемні малороси на ефемах просто тупо скопіювали його до Українських ефемів.

А подавали все так, ніби в Україні до Вакарчука не було цивілізації взагалі!

Світославе, ну шо ж ти таке безхребетне й дурне? Ну хіба не зрозуміло, що це просто продовження лінії саботажництва, коли ставлять на хвилю тебе, а не, скажімо, того ж Леонардо Ободеяке, котрий - ТАК - всілякого заслуговує на місце в ФМ, і посилання на пісню котрого ти даєш у кінці статті...
je_suis_la_vie: (Default)
Якось придбав я на ebay книгу "ILFORD. Black and White Film Processing". Один долар. Доправка була дорожчою.
Це було в 2009, я тоді працював у мета.уа, по дорозі на роботу забіг на пошту, щоб забрати книгу.
На роботі розпаковую позирити, сусід по робочому кабінету Валера Філатов такий, цікавиться, де це я таке гарне взяв.
- На ібеї купив.
- Ой, а я боюся там купляти, бо мені як понарозказували, як там дурять...
- За 25 покупок, які я там зробив, мене ще ніхто жодного разу не надурив...
- Ну та то поки, ти певен, що й надалі не надурять, щоразу нова покупка новий ризик, ще й коли не знаєш ту людину, вона з іншого кінця світу...
- Слухай, вас на кожних виборах годують обіцянками, конкретні люди, з конкретними прізвищами, після виборів ви отримуєте від них хрін на таці, а наступні вибори - і ви знову за них голосуєте...
- От, блядь, ні нада ета гнілоє талкавіще, я галасавал і буду галасавать за Вітрєнка! Пусть всєм будіт хуйова, как мнє хуйова!

Я умію притиснути правильною постановкою питання будь-якого рускомірца, тоді він втрачає людську подобу, і вся оця брехлива совінтелівська машкара з нього вмить злітає і ти бачиш його справжнім.

Такого самого типа я бачив коло виходу з метро "Олексіївська", де минулого року роздавав перед виборами газету "Свобода". Той хлопака роздавав за Самонеміч за 150 гривень за одну роздачу. Він зачепився, яка у нас програма, я почав про програму, але швидко з'ясувалося, програма його геть не гребе.

Будь-які мої аргументи проти Кєрнеса він відшивав красивими загальними фразами про "крєпкого хазяйствєнніка". Лавочки в метро за півтора мільйона - ну і харашо, а ви би ні укралі? Вирубав лісопарк, - ну і харашо, разгрузіл центр горада от машин, пасаділ цвіточкі, стала лєгчє дишать. І так далі маячня в тому ж дусі...

Це та категорія, котра голосувала за Кєрнеса не тому, що він конкурентний і здатний до реальних справ, а тому що він відповідає вимогам середньостатистичного рускомірца. Тому що проти України. У цього коло метро, до речі, родичі в Злопатоєдланді, і він з цього приводу дуже втішався, ніби в нього дядя Рокфеллер. Це категорія понаїхавших окупантів. Перше покоління народжених в Україні, а батьки приперлися у 70-80 як "маладиє спіциалісти", ніби в нас своїх бракувало... Ну то й козі зрозуміло.

Отже, це була складнопідрядна приказка, зараз казка.

Я вже було наспостерігався за бульканням емоцій з приводу е-декларацій. Один задекларував годинники, інший задекларував вила, ще хтось два десятки авто, борець зі злочинністю усіх часів та народів великий прихильник фентезі задекларував пляшки з винами, - а ще всі декларують кеш. Кеш, і ще раз кеш, навіть патріот задекларував мільярд гривень кешу (https://public.nazk.gov.ua/declaration/38ca0a6a-cad5-4cc1-bb68-eb1ee9ad38e9).

Сороки. Якось разом з дітьми спостерігав у зоопарку за сороками, кинеш їй блискучу монетку, вона підійде, озирнеться по боках, закопає. Кидаєш іще одну, вона і її так - роззирнеться в усі боки і зариє. Сороки. Навіть нема сил називати їх міцнішими словечками, бо вони їх не варті, - вони просто сороки.

Гірше за все з цього, шо виборці не зроблять жодних висновків. Вони знову проголосують за тих же сорок і красиво виправдовуватимуться "цвіточкамі" та "свєжим воздухам", образно кажучи - це "нижчі касти". Щодо "вищих каст" виборців, у них і "претензії" дещо "вищі", - ось ваш Махніцький (http://je-suis-la-vie.dreamwidth.org/238820.html) шо зробив?! А ваш Швайка, як був міністром агрополітики - обікрав усіх фермерів, особняки собі понаставляв, ну й взагалі, хоч серед свободівців багато бійців, але загалом Свободі "отказать". Офігенна логіка! І вона логічно вкладається в логіку Валери Філатова і того хлопака з газетами від садонемочі.

Для себе я пояснюю це одим: люди бояться Свободи, бо інтуїтивно відчувають, що Свобода дійсно зробить усе, що має у своїй програмі. І саме цього бояться такі "критики". Ті всі ваші аргументи про Швайку і Махніцього на тлі тих, хто займався обіцянством, ошуканством і їх знову й знову обирають - це лише смішна відмовка алкаголіка на кшталт "а ти мені наливав?", ніби такий немічний, шо сам собі не наллє...

Але природу не одуриш. Серед Правого Сектору і Азову немало затятих і хоробрих бійців, але я ж і козі зрозуміло для чого ці рухи, як такі, було створено. Лише для того, щоб нейтралізувати й розбавити Свободівський електорат. Більше нічого. Таке моє бачення. Останнє інтерв'ю Білецького лише підтверджує цю тезу. В тім інтерв'ю пан Білецький "авторитетно заявляє", що вони "власне кажучи антисистемні".
І тут все ясно: махання кулаками на вулиці це добре, коли іншого вже не залишається, але до концептуальних змін вулиця не призводить. Допоки Свобода була, умовно кажучи, вуличною партією, вона влаштовувала таких "радикальних" пацанів. Щойно вона стала партією парламентською, вказала на нові горизонти, ці горизонти хлопцям не сподобалися, бо тоді треба міняти щось у собі...

Хлопчики, - а ви просто замерзли на своєму вуличному рівні.

Рости, ви не збираєтеся. Ви просто любите себе у цьому стані, бо в іншому ви не існувабельні.

Ось і все пояснення. Всі ті красиві словоблудія Білецького про "культурно-вишиванковість" Свободи, це лише облуда, така точно облуда як МЕТА.УА (філія яндекса), завдання котрої з самого почаку було одне - зайняти в Україні айтішну нішу і не дати розвиватися ніякому вартісному айті проекту в Україні. Куратори з яндекса про це ретельно дбали...

Отже, все це е-декларування практично нічого не змінить. Кіло гречки, діодова лампочка (нові віяння у підкупі виборців) і знову обиратимуть цих же сорок, і знову топтатимуться на тому ж рівні, і знову ж плакатимуться на тяжке життя, і що всі крадуть (з натяком "а нам красти не дають").

Прикро, що ви їх знову оберете...


P.S. Ігор Коновалов (Igor Konovalov) Ігоре, я тобі обіцяв відповісти щодо "зємля крєстьянам", котре ти процитував тут https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=724259611059041&id=100004250265373

"українське селянство споконвіку прагло мати землю в особистій власності. ОСОБИСТІЙ. у нас, на відміну від Московщини, общинна обробка не була розповсюджена, і все трималось на індивідуалізмі. більшовики недарма виголошували «землю селянам», а не «землю державі, а там подивимось»."

По-перше доцитовуй цитати до кінця (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=681616545323348&id=100004250265373), щоби розуміти їх повне значення в історичному контексті. "Зємля крєстьянам, фабрікі рабочім", по-друге треба розуміти хто це сказав, зважати на його менталітет, і дослідити як зреагували українці на цей заклик.

Коли ми доцитовуємо той ленінський заклик до кінця, то відразу виникає питання, а чому фабрики - ні тоді, ні досі - не у "рабочіх"? І ніхто це питання досі не піднімає. Лише першу половину питання - землю. Про фабрики дослідиш сам, про землю я тебе підштовхну у правильному напрямку.

Після повстання Омелі Пугача, коли того вже на шматки порубали і піддали анафемі, бояри зібралися порадитися як вони надалі запобігатимуть таким страшним потрясінням. Бо вони висіли на волосинці від повного свого краху, позаяк мужики, котрі пішли за Омеляном були доволі освічені, вели торгівлю через Каспій, і вже було побачили світ, як живуть інші люди. Тому вони пішли за Омеляном з ідейних причин.
Бояри подумали й вирішили. Нема чого мужикам їздити за кордон. Також вирішити питання з землею таким чином, щоби мужики билися за неї між собою, аби вся їхня повстанська енергія вигоряла в їхніх міжсобойчиках - еголітаризм.

Навколо "дєрєвні" були земельні наділи, поділені на одиниці. Кожна родина отримувала кількість одиниць наділів, що дорівнював кількості осіб у родині. Наділи розподілялися між родинами щороку. Ті наділи, котрі ти мав минулого року, наступного року переходили комусь іншому. Тоді виник такий термін "воєнноплєнная зємля". А цей уклад став називатися "Пєрєдєльним укладом общества". Тобто щороку землю "пєрєдєлялі". В результаті ніхто з них про свою землю не дбав, бо хто дбатиме за військовополоненим?! Ти?! Не думаю, коли навіть ОБСЄ на них байдуже...

Таке тривало більше сотні років, минуло 6 чи 7 поколінь, котрі "звикли" до такого ставлення до землі. У 1893 році вирішено було, пєрєдєлять землю не щороку, а раз на 12 років. Якщо ти порахуєш 12 років, то потрапиш на 1905 рік. Потім додаси до 1905 року ще 12 років і матимеш 1917, а ще плюс 12 = 1929 - колективізацію. І ніяких тобі фабрік рабочім, до речі!

І уяви собі, більшовики майже пролетіли із захопленням влади, все валиться, треба зробити усе можливе, аби завалити фронт і програти війну Німеччині. Що треба зробити? Ленін, знаючи менталітет московита, використав мінімальну необхідну дію - гукнув, щоб усі почули - "зємля крєстьянам". В окопах Першої Світової сиділи мільйони мужиків, котрі вже мали тремтіння рук від думок, що ось там вже намічається "пєрєдєл", а вони тут в цих триклятих окопах вже було як три роки! Зачувши "зємля крєстьянам" - вони покидали окопи і рвонули додому на "пєрєдєл", за їхнім розумінням - остаточний! Фронт упав. Більшовики скористалися тим, що царська армія, як інституція перестала існувати, і невеличкою купкою відморозків здійснили жовтневий державний переворот (у "Повному зібранні творів Сталіна" це, до речі, офіційний термін "октябрьській пєрєворот", "революцією" він став уже тоді після 1937, коли усіх його учасників було перестріляно і написано "Краткую історію ВКП(б), де було подано "єдіно правільную точку зрєнія", заперечувати ніхто вже не ризикнув).

Що у цей момент роблять українці, котрі теж сиділи там же ж у окопах, і теж чули цей заклик? Вони то його почули, але вони його геть не зрозуміли. Я теж його не розумів на уроках історії в школі. Ну і шо? Ну землю селянам. Ну і шо? Голос крові - він і є голос крові. В цей час, українці змагалися за свою Державу.

Ти можеш чмихнути носом, сказати який брєд цей Криниця понаписував, але доходимо до 1929 року. Це 1917+12. Колективізація. Там на Московщині усі прекрасно колективізувалися, їм було не звикати. Майже 200 років прожили в "пєрєдєльному" укладі суспільства, тож їх просто повернули до звичного стійла. Вони й не дуже заперечували. На Тамбовщині трохи побрикалися, Тухачєвський подушив їх циклоном бе, на тому й усе...

Але Українцям це було щось дике. Нагинали українців на це дуже довго і жорстоко, опиралися українці запекло. Звідси й Голодомор 1932/3, потім його довелося повторити у 1947. І все одно українці досі не розуміють оце "зємля крєстьянам". Слова ніби знайомі, але смисли якісь мертві.

Отже, Ігоре, повертаючись до твоїх безтолкових аргументів (як в тому айтішному анекдоті "прочитайте ж нарешті документацію!"), прочитай нарешті Програмовий документ ВОС.

ВОС пропонує землю у власність громадянам України, але без права перепродажу. Продати ти її можеш лише у Земельний Банк за ринковою ціною. Купити там ти її зможеш за ринковою ціною. Торгувати, перепродавати - барижити нею ти не зможеш. Купуй, працюй на ній. Барижити - ні.

Про "пєрєдєльний" уклад московського суспільства більше можеш почитати і, дуже бажано, подивитися тут (http://je-suis-la-vie.dreamwidth.org/209529.html). Там же ж логічно і про Пєрєстройку знайдеш (https://uk.wikipedia.org/wiki/Голіцин_Анатолій_Михайлович https://www.youtube.com/watch?v=facg5prt6uM), пєрєстройка - це лише різновид "пєрєдєльщіни". Облуда для усього світу.

Ти відчуваєш різницю? Ти відчуваєш хибність твоїх аргументів?
je_suis_la_vie: (Тризуб)
Французький поет-символіст Поль Верлен у 1890 р. продав 350 примірників своєї поетичної збірки, його колега Стефан Малларме у 1891 р.-- аж 325.
Поважаю, безмежно.

FB Юрій Михальчишин©

--------------

Це висловлювання поваги свербить у голові весь вечір, пане Юрію.

Ну то треба розсвербіти його, виписавши його у простір.
Образи й сюжети обміркованих дописів у мене як завжди складнопідрядні, тому спершу вчитайтеся в Михальчишина, потім у моє архівне про Стівена, з котрим я працював у французькій конторі в 2011-2012.

А звідси - Стівенові спогади про свого дідуся. Він воював як підданий Корони у антигітлерівській коаліції. Живим повернувся додому. Повернувся геть іншим.

Стівену казав: французи говорять французькою, німці - німецькою, англійці - англійською. Чому я маю говорити англійською? Я ж Руніанкалі! Чи хто?

Так вони з племені Руніанкалі. І дід Стівена решту життя говорив виключно руніанкалі, хоча його англійська була чистою британською. Заплющи очі і чуєш чистого британця.
Стівен розповідав про письменників Африки, багато письменників пишуть колоніальними мовами, щоб бути продаваними, мати успіх.

Але у нас є один письменник, каже, котрий пише лише мовою свого народу Кікуйу, Нґуґі ва Тіонґо (Ngũgĩ wa Thiong'o). Він прекрасно знає англійську, французьку, італійську, вільно ними спілкуєтсья, але принципово пише лише своєю, а далі - справа перекладачів, котрі перекладають його на десятки мов...

Це була складнопідрядна преамбула.
Зараз коротка амбула.

Якби Джеймс Джойс написав свого Уліса ірландською, то зараз Ірландія з вельми великою ймовірністю вся би нею говорила без проблем. А якби він написав своїх Дублінців ірландською - то заради того, щоби їх прочитати в оригіналі, люди вчили би ірландську, і вся Ірландія вельми ймовірно була б монолінгвальною країною як Чехія з Польщею.

Зневажаю. Безмежно зневажаю Джойса.
je_suis_la_vie: (Збо... черниці.)
Πuтaють мeнe ʌюдu, з κοтpuмu я cniʌκyюcя, neтʌяючu Bοдοʌaзьκuмu Πarοpδaмu: "Hy κοʌu зaκiнчuтьcя вiйнa?". "Hy яκ щe дοвrο οцe тaм нa Дοнδaci, Kpuмy тpuвaтuмe?"

Biдnοвiдь я знaю. Bοнa npοcтa.

Biйнa зaκiнчuтьcя тοдi, κοʌu κοжeн з нac зanʌaтuть зa ïï κiнeць. Xтοcь зanʌaтuть cʌyжδοю, xтοcь зanʌaтuть вοʌοнтepcтвοм, xтοcь жuттям cвοrο pοдuчa aδο вʌacнuм, xтοcь, вuïxaвшu зa Уpaʌ i зaδyвшu npο дοpοry нaзaд дο Уκpaïнu, xтοcь "cipuм naшnοpтοм nο-δaʌтiйcьκu", xтοcь вiчнuмu δiraмu вiд Iнтepnοʌy, xтοcь дοвiчнuм, xтοcь яκ Aня Γepмaн, - вapiaнтiв δeзʌiч...

Πpοcтο nοnpοcuтu npοδaчeння зa тe, щο κοʌucь "npοrοʌοcyвaв зa ΠP i Янyκοвuчa" nepeд тuм, xтο зacтepiraв npοтu цьοrο - мaʌο! Haвiть нe мaʌο. Цe нiяκ. Цe нyʌь. He зapaxοвaнο.

Tpeδa зanʌaтuтu. Kοжнοмy. I в κοжнοrο δyдe cвοя nʌaтa. Tοй, xтο "δpaтaεтьcя" з мοpдοpцямu, тοй ʌuшe вiдтяryε чac cвοεï οnʌaтu, aʌe вοнa нiκyдu нe nοдiнeтьcя, xiδa вiдcοтκu нaδiraють. Ta мοя двοюpiднa cecтpa, шο nοвeзʌa cвοю дοньκy мuнyʌοï вecнu нa змaraння дο Kpuмy, κοʌu мοrο тοвapuшa Mapтuнeнκa Caшκa npuвeзʌu з Дeδaʌьцeвοrο дοдοмy дο Mapiynοʌя в тpyнi - вοнa тeж змyшeнa δyдe зanʌaтuтu. Ti тьοтi, κοтpi нe pοзyмiють, чοмy дʌя κοrοcь дeнь 24 Cepnня дyжe вaжʌuвuй, вοнu тeж змyшeнi δyдyть зanʌaтuтu. Kοжнοмy δyдe вucтaвʌeнο paxyнοκ y мipy cвοεï npuмiтuвнοcтi, aδο pοзвuнeнοcтi.

Hixтο нe втeчe вiд cnʌaтu.

--- npuκʌaд nepшuй ---
A Дaвuд мοʌuв Бοra зa дuтuнκy, i nοcтuв Дaвuд, i вxοдuв дο κiмнaтu, i нοчyвaв, nοκʌaвшucь нa зeмʌю.
I npuйшʌu cтapшi йοrο дοмy дο ньοrο, щοδ niднятu йοrο з зeмʌi, тa вiн нe xοтiв, i нe niдκpinuвcя з нuмu xʌiδοм.
I cтaʌοcя cьοмοrο дня, i nοмepʌο тe дuтя, a Дaвuдοвi cʌyru δοяʌucя дοнecтu йοмy, щο nοмepʌο тe дuтя, δο κaзaʌu: Ocь яκ δyʌa тa дuтuнa жuвοю, rοвοpuʌu мu дο ньοrο, тa нe cʌyxaв вiн нaшοrο rοʌοcy; a яκ мu cκaжeмο дο ньοrο: Ποмepʌο цe дuтя, тο щe вчuнuть щοcь ʌuxe.
A Дaвuд nοδaчuв, щο cʌyru йοrο шenοчyтьcя nοмiж cοδοю, i зpοзyмiв Дaвuд, щο nοмepʌο тe дuтя. I cκaзaв Дaвuд дο cвοïx cʌyr: Чu нe nοмepʌο тe дuтя? A тi вiдκaзaʌu: Ποмepʌο.
I звiвcя Дaвuд iз зeмʌi, i nοмuвcя, i нaмacтuвcя, i змiнuв cвοю οдeжy, i ввiйшοв дο Γοcnοдньοrο дοмy тa й nοκʌοнuвcя. Ποтοмy ввiйшοв дο cвοrο дοмy, i зaxοтiв ïcтu, i nοκʌaʌu йοмy xʌiδa, i вiн ïв.
I cκaзaʌu йοмy cʌyru йοrο: Щο цe зa piч, яκy тu вчuнuв? Kοʌu тe дuтя жuʌο, тu nοcтuв тa nʌaκaв; a яκ nοмepʌο тe дuтя, тu вcтaв тa й ïв xʌiδ?
A вiн вiдκaзaв: Kοʌu тe дuтя щe жuʌο, я nοcтuв тa nʌaκaв, δο κaзaв: Xтο знaε, мοжe Γοcnοдь yчuнuть мeнi мuʌicть, i δyдe жuтu дuтя тe?
A тenep, nοмepʌο вοнο. Haщο тο я δ nοcтuв? Чu змοжy щe nοвepнyтu йοrο? Я niдy дο ньοrο, a вοнο нe вepнeтьcя дο мeнe...

--- npuκʌaд дpyruй ---
I вcтaв Дaвuд paнο вpaнцi, a Γοcnοднε cʌοвο δyʌο дο npοpοκa Ґaдa, Дaвuдοвοrο npοзοpʌuвця, rοвοpячu:
Iдu, тa й cκaжeш Дaвuдοвi: Taκ cκaзaв Γοcnοдь: Tpu κapi κʌaдy Я нa тeδe, вuδepu cοδi οднy з нux, i Я зpοδʌю ïï тοδi.
I npuйшοв Ґaд дο Дaвuдa, i pοзnοвiв йοмy тa й дο ньοrο cκaзaв: Чu npuйдyть тοδi ciм ʌiт rοʌοдy в твοïм κpaï, чu тeж тpu мicяцi твοrο втiκaння nepeд вοpοraмu твοïмu, a вοнu тeδe rнaтuмyть, чu тeж δyдe тpu днi мοpοвuця в твοïм Kpaï? Ποдyмaй тenep тa й piшu, яκe cʌοвο вepнy я Tοмy, Xтο nοcʌaв мeнe.
I cκaзaв Дaвuд дο Ґaдa: Cuʌьнο cκοpδʌю я! Hexaй жe вnaдeмο мu дο Γοcnοдньοï pyκu, δο вeʌuκe Йοrο мuʌοcepдя, a в pyκy ʌюдcьκy нexaй я нe вnaдy!...
I дaв Γοcnοдь мοpοвuцю в Iзpaïʌi вiд paнκy й aж дο чacy yмοвʌeння, i nοмepʌο з нapοдy вiд Дaнy й aж дο Бeep-Шeвu ciмдecят тucяч чοʌοвiκa...

--- npuκʌaд тpeтiй (Iвaн Єфpeмοв "Γοдuнa Бuκa) ---
Φaй Pοдic дuвuʌacь y cnοтвοpeнe зʌοδοю npeκpacнe οδʌuччя. Ποεднaння нuцοï дyшi i дοcκοнaʌοrο тiʌa οдвiчнο дuвyвaʌa чyтʌuвux дο κpacu ʌюдeй, i Pοдic нe δyʌa вuнятκοм.
— Ha Зeмʌi, — нapeштi зarοвοpuʌa вοнa, — мu ввaжaεмο, щο δyдь-яκa нeriднa дiя нeraйнο мycuть ypiвнοвaжuтucя npοтuдiεю. Знiмiть мacκy!
Tвapuннοrο жaxy жiнκu нe змir npuxοвaтu й pecnipaтοp. Ïй дοвeʌοcя cκοpuтucя нeздοʌaннiй вοʌi.
-

Oтжe. Hixтο нe вiдδyдeтьcя i нe вiдcuдuтьcя. Я нe ʌяκaю, я зacвiдчyю фaκт нeмuнyчοcтi pοзnʌaтu. Цьοrο вuмaraε Maятнuκ Bcecвiтy, κοтpuй ʌюδuть cnοκiй i нe ʌюδuть тux, xтο йοrο pοзxuтyε.je_suis_la_vie: (C'est La Vie)
Фіделю Кастро приписують слова "Ісус Христос був першим комуністом". А я собі приписую слова "Диявол - це перший в світі ліберал".
Коли рашка валитиметься на частини, то я боюся наших лібералів, котрі туди пхатимуть гуманітарку і миритимуться з ними там - ов корс - на русссскамїзикєнамнєчєваділитимуть...
Ненавиджу.
je_suis_la_vie: (Іду на ви!)
Ціннісні ресурси війни і миру: український формат

Вирушивши в дорогу, треба йти. Якщо дуже кепсько — прискорити ходу. Але не озиратися назад, де біля грубки було тепло, вітер у комині вив

по-діккенсівськи, а на столику лежав мармелад зі щипчиками.

Ілля Еренбург.
"Надзвичайні пригоди Хуліо Хуреніто та його учнів"

Зараз Україна перебуває в точці біфуркації, або перед своєрідним "моментом істини" у нашому конфлікті з Росією.

Нинішнє поширене, але від цього не менш хибне, сприйняття ситуації як "затишшя" криє в собі макронебезпеку. Насправді ми спостерігаємо лише зміну парадигми розгортання цього довгострокового конфлікту. Ба більше, формується тривожне відчуття "тиші перед бурею", особливо зважаючи на ту активність, яку продовжує розгортати Росія на території "ДНР/ЛНР", а також Криму (про який багато хто регулярно забуває). Перспектива масштабних бойових зіткнень увиразнюється на обрії дедалі чіткіше.

При цьому наша методологічна основа для аналізу ситуації багато в чому обертається навколо концептів попередніх 20 років незалежності. Відмова від закостенілих і неефективних підходів відбувається дуже болісно, з серйозним відкочуванням до "звичної" для багатьох реальності.

Нинішній короткий, як видно, період — чи не остання можливість серйозно заново оцінити поточний стратегічний контекст розгортання військово-політичної ситуації в Україні й навколо України, а також почати думати про те, якою може бути наша відповідь на нові виклики українській державності й національній безпеці.

І робити це ми повинні виходячи не з наших абстрактних припущень про реальність, а беручи до уваги той факт, що "велика війна", до якої чимдалі наполегливіше готується і яку провокує Росія, цілком може стати реальністю.

А Росія справді готується. Для нас особливо тривожною є ситуація на наших кордонах. Наприклад, у Бєлгородській області Росія будує одну нову (всього за 25 км від українського кордону) і відновлює стару радянську військову базу. У травні 2016 р. стало відомо, що в Ростовській області розгорнуть нову мотострілецьку дивізію чисельністю близько 10 тисяч осіб. До Брянської області перекинули 28-му окрему мотострілецьку бригаду разом із технікою та озброєнням (під потреби нових підрозділів тільки в цій області вже відводять приблизно 142 гектари). Загалом же Росія створює три нові дивізії — дві в Західному військовому окрузі, одну в Південному. Кожна дивізія — приблизно 10 тисяч осіб. Крім того, посилюється військове угруповання в Криму. В 2015 р. Росія поповнила Чорноморський флот більш як 200 одиницями нової військової техніки, серед них — 40 бойових кораблів і суден забезпечення. ЧФ передано понад 30 літальних апаратів, зокрема сучасні багатоцільові винищувачі Су-30СМ, а частини берегових військ поповнилися 140 одиницями новітньої автобронетанкової техніки. Все це накопичення сил не може тривати нескінченно. Особливо враховуючи ослаблення східного кордону РФ (частину військ до Західного військового округу перекидають звідти). Росія пояснює це необхідністю "адекватно відповісти на посилення НАТО", але є обґрунтовані побоювання, що робиться це зовсім з іншою метою. Навряд чи можна серйозно сприймати припущення, що скупчення такої маси військовослужбовців і військової техніки — усього лише гра м'язами. Все це вельми недешеві ігри, і вони цілком виправдані, якщо передбачається подальше використання цих сил за прямим призначенням. І саме ми — перші на шляху всієї цієї військової машини, очолюваної агресивним і цинічним російським керівником.

Ми повинні чітко розуміти, що для України воєнна загроза з боку Росії не зникне ніколи. Причому ймовірність зростання цієї загрози (і перехід її до активної фази) тим вища, чим менш успішною буде робота Росії з дестабілізації України іншими методами.

Питання в тому, чи готові ми визнати реальність війни і готуватися до неї повноцінно. Тим більше що до всього додається ширша й важливіша проблема, з якою ми стикаємося вже зараз: з міжнародним контекстом російсько-української війни.

Однак навіть визнаючи високу ймовірність масштабної війни, ми повинні пам'ятати про два важливі (навіть принципові) моменти.

По-перше, у випадку прямої масштабної воєнної агресії Росії проти України наші шанси вистояти в ній мінімальні. Наші потенціали настільки різні, що очікувати іншого складно. Принаймні це справедливо для нинішнього стану українських Збройних сил і їх військово-технічного забезпечення. Наше завдання максимум (знову ж таки — виходячи з нинішнього реального стану ЗСУ) — завдати противникові максимальних втрат, сповільнити його (щоб дочекатися допомоги з боку наших союзників, якщо вони захочуть її надати) і зробити для противника подальше просування, утримання території дуже дорогим задоволенням.

По-друге (і це логічно випливає з попереднього пункту), наше основне завдання — створити умови, щоб не допустити такої війни. Це включає в себе всі дії, спрямовані на послаблення РФ (дипломатичні, економічні, інформаційні), посилення нашого потенціалу стримування агресора (зокрема переозброєнням армії та політичною консолідацією суспільства) і зміну самого підходу до осмислення загроз, а також до реагування на них.

Утім, багато тут залежить не тільки від нас, а й від наших європейських партнерів, які про свої відносини з РФ дедалі частіше висловлюються досить двозначно.Чи стане Європа "колективним гюлленцем" Дюрренматта?

У видатного швейцарського драматурга Фрідріха Дюрренматта є твір — "Візит старої дами". "Стара дама" Цаханассьян спокушає жителів міста Гюллена астрономічною сумою за таку собі дрібницю: убивство одного громадянина — Ілла. Лише одного. За це вони отримають таку суму, з якою можна ні про що не думати і жити так, як вони жили раніше: розкішно й без особливих турбот. Так, якийсь час жителі сумніваються, заявляючи, що "цінності понад усе", але наприкінці здаються. І "винний" помирає. І не заради мерзенних грошей, а заради "торжества справедливості", "відновлення моральності" і "совісті, що прокинулася".

За великим рахунком, цей твір — про спокусу й цінності. Причому про спокусу не так грішми, як перспективою "ситості" й "спокою", а також можливістю нічого не змінювати.

Аналогії між цією історією і відносинами між Україною—Росією—Європою до болю нагадують той-таки трикутник історії Дюрренматта: Ілл—Цаханассьян—гюлленці (що завважив якось і політолог Борис Пастухов). Звичайно, Європа не схожа на збіднілий Гюллен. Та й Росія — явно не та країна, котра може вільно кидатися грішми (про що недавно так переконливо повідомив російський прем'єр-міністр жителям Криму). Але спокуса не обов'язково пов'язана з грубими матеріальними благами. Нині Росія спокушає Захід міфами про те, що може повернути час назад (у період до 2014 р.), що вона допоможе Заходу у вирішенні його пекучих проблем (біженці, Сирія, терористи, ІДІЛ — усе, що завгодно), що гроші з "дикої, але багатої" Росії знову потечуть у Європу. А для цього потрібно всього лише "вбити" Україну — відмовити їй у міжнародній підтримці, фінансовій допомозі, засудити, та хоч би й просто заплющити очі на те, що робить там Росія.

Сьогодні наші західні друзі демонструють значно більше самовладання, ніж гюлленці: для них цінності й принципи значать набагато більше, ніж для абстрактних громадян вигаданої історії. Однак і ми не можемо заплющувати очі на те, що громадська думка багатьох європейських країн коливається і змінюється. Змінюється не на нашу користь. Останнє за часом рішення французького Сенату — з їх числа. Або заяви Ф.-В.Штайнмайєра про те, що треба вже починати думати про скасування санкцій взамін на "істотний прогрес" у виконанні Мінських домовленостей.

Дедалі голосніше й чіткіше лунають заклики повернути Росію у Велику вісімку, скасувати санкції й поновити повноцінні економічні відносини (як зробив нещодавно в Санкт-Петербурзі Н.Саркозі). Ба більше, ті, хто до цього закликає, вже починають "раціоналізувати" свої заклики, посилаючись на "спільність українського й російського народів", на "об'єктивні підстави Росії претендувати на Крим", на те, що "Україна не проводить реформ", тощо. А словами колишнього міністра юстиції Франції Р.Даті, котрий недавно закликав зняти санкції з керівників російських спецслужб, могли б по праву пишатися і Бургомістр, і Вчитель з п'єси Дюрренматта: "Реальна політика — це вже не вибір, це наш обов'язок, нав'язаний світом навколо нас. Ми можемо не погоджуватися з усім і ми можемо накладати болісні санкції, але є цілі й інтереси, які вимагають від нас вийти за бажання покарати".

Як довго європейські політичні лідери зможуть протистояти цьому тиску громадської думки (до речі, сформованої і за активної підтримки тієї ж таки Москви й лояльних до неї політичних партій і громадських рухів)? Швидше за все, для радикальної зміни позицій буде потрібна заміна нинішніх європейських лідерів новими. І відбутися це може вже 2017 року, коли відбудуться президентські вибори у Франції й парламентські в Німеччині. Не за горами вибори і в інших європейських країнах. Чи зможуть (і чи захочуть?) нові керівники продовжувати конфронтаційну лінію з Росією? Відповідь на це дати зараз складно.

Однак чого нам у цій ситуації точно не варто робити, то це займатися моралізуванням. Розмірковувати, чи знімуть санкції і якщо знімуть, то чи морально вчинять наші союзники чи ні, чи продався хтось Москві чи ні, насправді немає сенсу. Як мінімум — з точки зору раціонального погляду на реальність.

Тим більше що коли до кінця бути чесними, то навіть усередині України ситуація дуже складна — як у соціально-економічній сфері, так і з погляду загального стану нашого суспільства, і це не може не викликати тривоги. Втома суспільства від офіційно не оголошеної війни, різке зниження соціальних стандартів і умов життя, відсутність позитивного бачення реформ (у лютому 2016 р. понад 70% українців вважали, що реформи не проводяться) — все це стимулює зростання полярних настроїв: від апатії до протесту. Усе це спритно використовують російська пропаганда і її розвідслужби для "розгойдування" ситуації зсередини.

Відтак Україна повинна вже зараз планувати свою діяльність так, ніби жодних санкцій немає, а міжнародний контекст складається не на нашу користь. Тільки це дозволить нам уникнути найважчих сценаріїв (на кшталт масштабної воєнної агресії або зміни ставлення до нас союзників).Концептуальна рамка нової стратегічної діяльності України: асиметрія, проактивність і стратегічний аналіз/діяльність

Тут ми підходимо до важливого питання про те, якою ж може бути наша відповідь на такі дії Росії, і чи є вона взагалі? Вона є. І її суть — стратегічний аналіз і стратегічна діяльність, яка тримається на двох стовпах: асиметричність і проактивність.

Росія майже відкрито визнає, що не спроможна займатися стратегічним аналізом і, тим більше, стратегічним плануванням. Довколавладні наукові еліти навіть намагаються це обґрунтувати тим, що в нинішньому світі стратегії унеможливилися як такі: "сьогодні лідерів не слід оцінювати з погляду їхнього стратегічного мислення. Адже воно майже неможливе. Єдиний критерій — здатність правильно реагувати на поточні виклики, що виникають постійно, — тримаючи в голові бодай мінімальну дистанцію вперед", — вважає Ф.Лук'янов. Власне, інтерв'ю різних російських аналітиків, які причетні до вироблення Росією зовнішньополітичних рішень (наприклад С.Караганова або Л.Решетнікова), лише увиразнюють цю нездатність російського істеблішменту мислити стратегічно.

Однак саме ця нездатність — наш шанс. Не віра в "закордон нам допоможе" або очікування нової ціни на нафту марки Brent. Ні. Наш шанс — грати стратегічно з закостенілими тактиками. Блискучими тактиками, та всього лише тактиками.

Насамперед має змінитися міцно вкорінена практика, коли оперативно-тактичне управління грає першу скрипку в системі національної безпеки та оборони, тоді як власне стратегічне — лише другу. Якщо говорити про наявність справді стратегічного аналізу, слід визнати, що в цей момент ми об'єктивно перебуваємо в складній ситуації. Однак якщо ми не зламаємо цієї тенденції, то знову заплатимо життями українських військовослужбовців, які й зараз гинуть у "мирному Донбасі".

Безумовно, Національний інститут стратегічних досліджень у рамках своїх можливостей робить усе, щоб надати військово-політичному керівництву потрібні розробки, але цього мало. Критично мало. Виконання такого завдання потребує об'єднання зусиль учених, представників держструктур і органів сектора безпеки та оборони, громадянського суспільства. А для об'єднання зусиль нам потрібен своєрідний "науковий хаб", певна точка докладання зусиль і знань. Де цей хаб буде створено, не так важливо, хоча, об'єктивно, саме НІСД має найкращі можливості для виконання ролі такого інтегратора. Головне — щоб його створили і він мав можливість виконувати свої завдання. Як каже один з ключових ідеологів гібридної війни, яку ведуть проти нас, російський генерал Герасимов, цінність науки — у передбаченні. Із цим складно не погодитися. Але нам це треба не просто повторювати як ритуальну фразу, а зробити основою практичної діяльності.

І тут наше друге питання — наша стратегічна діяльність. Нині її практично немає. Ми хапаємося за поточні ситуативні рішення і намагаємося зробити з них "стратегію". Не може бути довгостроковою стратегією держави ідея "домагатися продовження санкцій проти Росії". Бути тактичним пріоритетом — безперечно. Але не стратегією. Росія намагається втягти нас у зрозуміле й комфортне для неї симетричне протистояння. Щоб ми витрачали час і гроші на стандартні озброєння. Щоб ми постійно тримали свою економіку в стані стресу. Щоб ми втягувалися в дорогу гонку озброєнь, якої ми в класичному вигляді виграти не можемо (як свого часу США втягли СРСР у глобальну гонку за програмою "Зоряних війн"). Ми не можемо собі цього дозволити. Насамперед — ресурсно.

Важливе запитання, що неминуче виникає в будь-якого читача: чи здатні нинішні еліти, військово-політичне керівництво країни прийняти цю нову реальність і мислити стратегічними, а не тактичними категоріями? Однозначної відповіді на нього дати тут і зараз не можна. Однак насправді не це найголовніше. Адже якщо еліти цього не усвідомлюють, якщо не здатні прийняти цю об'єктивну вимогу часу і запоруку схоронності нашої країни — не стане ні самих еліт, ні країни, якою вони управляють, бо тим самим створиться вікно для тієї масштабної агресії, якій вони не зможуть запобігти і на яку не зможуть відповісти. Відтак прийняття нової логіки діяльності — це не питання політичної дискусії, це екзистенціональна рамка існування України, якій потрібна цілісна й новаторська стратегія боротьби з агресором.

Основою цієї нової стратегії мають стати нестандартність дій (асиметричність), завдавання ударів по найчутливіших місцях противника, інноваційність. Без цього в нашому довгостроковому (а воно буде саме таким) протистоянні не перемогти. І, як ми вже зазначали, мета всіх цих дій — не допустити війни і посилювати тиск на Росію, щоб вона була зайнята безліччю не смертельних, але чутливих ударів і не мала можливості сконцентруватися на одній меті. У даному випадку — на нас.

Ми повинні виходити з новими ініціативами на всіх напрямках. Особливо — на зовнішньополітичній арені. Ми повинні зробити все можливе для прискорення реформування Ради Безпеки ООН, щоб унеможливити використання Росією свого права вето як інструмента гібридної війни. Слід активніше долучитися до дискусії про формування нових коаліцій держав у Східній Європі. Одним з таких перспективних проектів є Балто-Чорноморська коаліція держав: такі країни, як Польща, Балтійські країни, Скандинавія, Румунія, особливо гостро відчувають загрози, які вже спіткали Україну.

Не повністю вичерпано потенціал боротьби з ідеологічними основами російської агресії на міжнародній арені. Зокрема, концепцію "Русского мира", яка де-факто перетворилася на відверто нацистську й шовіністичну, слід заборонити на міжнародному рівні — так само, як свого часу заборонили нацистську. І для людей (або держав), котрі її просувають, мають бути такі самі правові наслідки, як і для послідовників нацистської ідеології. Адже насправді, говорячи про практичне вираження концепції "Русского мира", ми стикаємося зі справжнісіньким "православним ІДІЛом" — на Сході України діє (або діяли) відразу кілька різних "православних армій", що творять такі безчинства, які навіть бойовикам ІДІЛу не спадали на думку.

Ширшим і активнішим має бути наше співробітництво з НАТО. Ми не тільки можемо, а й повинні ініціювати спільні розвідувальні акції в Чорноморському регіоні й на східних кордонах НАТО. Перспективною є ініціатива створити під егідою НАТО спільну військову флотилію України, Румунії та Болгарії, а в перспективі до неї могла б приєднатися Туреччина. Взагалі все співробітництво між Україною і НАТО потребує рішучого оновлення.

Уразливою залишається економічна сфера — боротьба за неї буде складною і важкою. Слід підготуватися до радикальних кроків у цій сфері. Наприклад розглянути можливість запровадження надзвичайного економічного стану (особливо якщо конфлікт перейде в активну форму), а також розширити пакети економічних санкцій. І, звичайно, слід запровадити прямі обмеження щодо агентів економічного впливу РФ в Україні (за даними журналу "Український тиждень", кожне восьме з 200 найбільших українських підприємств контролює російський капітал).

У контексті економічних контрзаходів важливо постійно пам'ятати про інфраструктуру — насамперед це дороги, комунікації, системи підтримки військ на місцях. Нині все це перебуває у вкрай важкому стані, і його слід виправляти. Виправляти швидко. Розвиток інфраструктури, її захист повинні стати одним з пріоритетів держполітики. Ба більше, треба розглянути можливість інтернаціоналізувати проблему її захисту.

Серйозно слід переглянути логіку внутрішньополітичних процесів — в умовах війни (особливо гібридної) ми не можемо щоразу гасити пожежу в себе в тилу.

На випадок радикалізації конфлікту ми повинні бути готові до різких, непопулярних, але конче потрібних кроків: до запровадження воєнного стану на всій території України й оголошення стану війни. Вже зараз потребує законодавчого визначення статус неконтрольованих територій як окупованих — не можна продовжувати вдавати, що все чудово й нічого не відбувається. Потрібно уточнити законодавче поле щодо можливості позбавлення бойовиків і сепаратистів громадянства України. Це абсолютно відповідає загальносвітовим тенденціям, і не варто цим нехтувати.

Складне питання з тим, що робити з "неоднозначними" темами, які постійно хвилюють суспільство: декомунізацією, люстрацією тощо. Безумовно, є чинне законодавство, і його слід виконувати, однак практику його реалізації все-таки варто переглянути. Цілком очевидно, що різкими й не завжди продуманими рішеннями ми загострюємо ситуацію навіть там, де цього можна було б легко уникнути. Роблячи такі важливі речі, як, наприклад, люстрація, її виконавці іноді скочуються до радянської "кампанійщини", проводячи її бюрократично-механістично, без урахування здорового глузду і національних інтересів.

Величезний пласт роботи нас очікує в інформаційній сфері. Там ризики й загрози все ще залишаються дуже серйозними. Росія не просто готова — вона максимально повно використовує проти нас увесь доступний їй інформаційно-пропагандистський арсенал, на побудову якого пішли роки й мільйони (мільярди?) доларів.

Під ударом опиняємося не тільки ми — Росія завдає ударів по Європі й з Європи, розконсервовуючи проросійські проекти, експертів, політиків, просто "корисних ідіотів". Пряме зіткнення з Росією на цьому полі для нас практично неможливе. Це не означає, що ми маємо забути про такі речі, як контрпропаганда, протидія ворожому контенту або підвищення медіаграмотності населення. Але цього недостатньо — потрібно шукати асиметричні відповіді.

Насамперед — на міжнародному рівні. У 1936 р. світ уже намагався дати відповідь на пропаганду, розгорнуту нацистською Німеччиною, — тоді було ухвалено "Міжнародну конвенцію про використання радіомовлення в інтересах миру". Як бачимо, проблема не зникла. Ми знову потребуємо норм, що обмежують злочинні структури й порушників міжнародного права у плані можливості доносити до світу свою позицію. Гадаю, що саме Україна повинна виступити з зовнішньополітичною ініціативою, яка унеможливить використання міжнародного інформаційного простору у своїх інтересах такими порушниками міжнародної безпеки (і міжнародного права), як Російська Федерація, ІДІЛ, інші терористичні структури.

Залишається складною ситуація у внутрішньому інформаційному просторі. Особливо це стосується того, що ми умовно можемо назвати "сірою зоною", — лінії зіткнення з територією ОРДЛО. Росія як безпосередньо, так і через "ДНР/ЛНР" продовжує активно інформаційно впливати на ці регіони. Ми ж продовжуємо вдавати, що ці території майже нічим не відрізняються від решти інформаційного простору країни. Але це не так. І ігнорувати цей факт не те що недалекоглядно, а в стратегічній перспективі навіть злочинно. Для цих районів потрібен зовсім особливий режим функціонування інформаційного простору — особливий порядок роботи журналістів, радіо і телемовлення, а в широкому значенні — будь-якої діяльності, що може бути визначена як інформаційна й така, що формує свідомість громадян. І в цьому сенсі нам потрібен здоровий пакт щодо такої політики між державою та українською журналістською спільнотою. Власне, готовність до такого діалогу продемонструє зрілість як держави, так і медіаспільноти України.

Останньою в переліку, але не останньою за важливістю є проблема створення ефективного щита для протидії прямій воєнній агресії. Як уже було сказано, вести суто симетричну війну з Росією ми навряд чи зможемо — занадто вже різні в нас із нею вагові категорії. Мусимо знайти такі рішення, які, з одного боку, дозволять нам підтримувати високий рівень готовності військ і їхню здатність відбити пряму атаку, а з іншого — щоб це не знищило нашу економіку.

Насамперед ми повинні радикально змінити систему ухвалення рішень у цій сфері. Нині ми зобов'язані говорити про необхідність створити військово-промислову комісію на чолі з президентом. І уряд, як мінімум на рівні першого віце-прем'єр-міністра, повинен брати в цьому активну участь. Мета цієї комісії — аж ніяк не в дублюванні всіх наявних структур, а у визначенні пріоритетів і контролі їх виконання стосовно того, що стане основою нашого щита проти потенційної масштабної агресії. А тут ми можемо зробити ставку лише на одну річ — на інновації.

А Україні (промисловості, інститутам НАН України, просто науково-дослідним колективам або конструкторським бюро) є що запропонувати нашим військовим у найрізноманітніших сферах — починаючи від оперативно-тактичних ракетних комплексів, можливості створення українських аналогів Javelin і закінчуючи бойовими БПЛА й військовими роботехнічними комплексами (які та ж таки Росія активно розробляє і вже використовує на практиці в Сирії, а про важливість цього питання для неї свідчить і ухвалення державної цільової програми роботизації Збройних сил РФ до 2025 р.). Для нас життя кожного нашого солдата повинно бути особливо цінним, і інноваційні озброєння — саме те, що допоможе ефективніше його зберегти.Що далі?

На початку статті наведено як епіграф фразу з видатного твору Іллі Еренбурга. Вона, мабуть, найточніше відбиває наш поточний стан і те, що нам треба робити. Ми вже "вийшли на дорогу", але весь цей час робимо все можливе, щоб не йти нею, всіляко відтягуючи момент походу. Нам усе ще хочеться назад, до "тепла грубки" і "мармеладу зі щипчиками". Однак усього цього вже немає, а ми відмовляємося визнати, що повертатися нема куди.

Фантомні болі старої системи, що розвалилася як з природних причин, так і за активної допомоги з боку, зрада стратегічного партнера — все це дає нам можливість не брати в дорогу кайдани минулого, а справді рішуче йти вперед. Ми повинні сформувати нову модель системи національної безпеки та оборони, здатну відповідати на виклики дня не тільки нинішнього, а й завтрашнього. Росія (якщо тільки не станеться чогось екстраординарного, що не вписується в загальний прогноз розвитку ситуації) буде нашим довгостроковим дестабілізуючим супутником, що постійно підводить нас до межі масштабної війни, за якою цілком може вибухнути й "велика війна".

Наше виживання залежить від того, чи будемо ми до неї готові. А це — завдання стратегічне. Якщо ми не зрозуміємо, що повинні займати активнішу позицію — не тільки захищатися, а й контратакувати (нав'язуючи свій порядок денний на всіх фронтах протистояння), якщо ми й далі ігноруватимемо стратегічне планування, якщо не усвідомимо потенціалу розвитку інноваційних військових технологій (усвідомимо не на словах — тут у нас усе нормально, а в реальних рішеннях і діях), то в разі загострення військово-політичної ситуації ми можемо виявитися не просто беззахисними перед ворогом — наша недалекоглядність призведе до найтяжчих наслідків для країни. І до нових людських жертв. А це те, чого ми собі дозволити просто не можемо.
http://gazeta.dt.ua/internal/2017-y-dali-bude-cinnisni-resursi-viyni-i-miru-ukrayinskiy-format-_.html
je_suis_la_vie: (UPA)
Mes chers amis français.

Je pense que vous avez enfin compris la nature réelle des Russes et la Russie comme ils sont. Ne pas faire une erreur de penser que ce ne sont que les fans de football - non! Tous les Russes sont comme ceux-ci. Quand ils disent quelque chose, ne pas penser à ça comme une blague, ils ont en vue toujours ce qu'ils disent. Qu'est-ce qui se passe en Russie aujourd'hui se ressemble vraiment les années1930-s - quand ils voulaient occuper tout le monde et préparaient pour la guerre.

En 1932-1933 l'Europe ne croyait pas que l'Ukraine allait mourir dans la Grande Famine. Ils nous ont tués juste pour le sport. Nous les avons tués pour survivre, mais ils nous ont appelé, et appelons maintenant, "fascistes".

Aujourd'hui vous avez vu le vrai visage du nazisme russe. J'espère que vous comprenez à quel importance est la tâche à la ruine et broyer en poussière cet Empire du Mal. Si nous ne le faisons pas ensemble, et maintenant - la civilisation va mourir, parce que les Russes ne sont pas une civilisation - ils sont les termites: detruire et aller plus loin chercher encore quelque un pour détruire et sucer.

Nous - les Ukrainiens - avons été confrontés cette race de termites depuis le milieu du 17-ème siècle. Maintenant, nous la confrontons de nouveau dans la phase chaude à l'Est de l'Ukraine, où ils tuent les Ukrainiens juste pour le sport.

Les gens Des Pays-Bas ont déjà vu le vrai visage de la "Russki Mir" (le Monde russe), lorsque la B-777 Malaisienne était chute par les Russes. Qu'est-ce que vous avez vu - il est juste un exercice amusant pour eux. J'ai vu dans ma ville natale de Kharkiv le 15 Avril 2014, quand nous combattu contre les orcs russes, qui étaient venu d'occuper la ville, et ce que vous avez vu - ce juste une ombre d'une ombre de ce qu'ils sont capables de faire.

Mes chers amis français. Il est temps de commencer à penser. Et le plus important - ne croyez jamais n'importe qui russe: ils mentent même quand ils ne disent pas un seul mot.
je_suis_la_vie: (C'est La Vie)
Хто такі вишиватніки питаєте? Досі списи ламаєте у термінологічних суперечках. Все ж просто! Осьо вам #вишиватнік.

Дімі Марініну спалили любімую бібіку. І Діма вєщяєт. Зацініть красоту слогха!

"Я считаю, что правоохранителям в Харьковской области давно пора обратить пристальное внимание на коммунальные предприятия города, дать их деятельности четкую правовую оценку. На эту тему сказано очень много, но даже расследования по уже открытым производствам не продвинулись ни на йоту. Одно это говорим о многом.
Но, я думаю, такие способы, как поджоги, физическая расправа, запугивание, не заставят замолчать истинных патриотов, желающих искоренить в Украине воровство, взяточничество, коррупцию и кумовство.
Придет время, и по заслугам получат и те, кто отдает распоряжения о противоправных действиях, и те, кто их выполняет, и – безусловно – те, кто всех их покрывает. Задумайтесь об этом. Справедливое возмездие неминуемо.
Слава Украине!"

Кінець цієї феєричної цитати.
А про Діму Марініна я колись писав довгу асоціативну байку. Хто хоче почитати прошу за посиланням.
https://je-suis-la-vie.dreamwidth.org/117188.html
je_suis_la_vie: (C'est La Vie)
Шκοʌa 146, Xapκiв. Бaтьκiвcьκi зδοpu. Πepшuй κʌac.
Дο 2010 pοκy шκοʌοю κepyвaʌa — з caмοrο ïï зacнyвaння в paйοнi — Kaʌьчeнκο Haдiя Muκοʌaïвнa, цю шκοʌy тοдi ввaжaʌu οднiεю з нaйκpaщux нe ʌuшe в paйοнi, a й y мicтi.

З npuxοдοм puriв y 2010, Kaʌьчeнκο niшʌa з nοcaдu дupeκтοpa шκοʌu i нa ïï мicцe npuзнaчuʌu нeздapy Бacοвy Iннy Biκтοpiвнy — purοнaʌκy. I nοчaʌucя твοpuтucя яκicь дuвнiï дiʌa y шκοʌi. Ha nοчaтκy нaвчaʌьнοrο pοκy зaзвuчaй cκʌuκaють δaтьκiвcьκi зδοpu. Дupeκтοpuня κaжe вcтynнe cʌοвο, a тοдi δaтьκu pοзxοдятьcя nο cвοïx κʌacax. A тοдi в 2010 тi зδοpu δyʌu οcοδʌuвο ynοpοтuмu! Ποнaδirʌο мicцeвοï purнi, в aκтοвiй зaʌi napy rοдuн pοзnοвiдaʌu δaтьκaм, щο "мu npiшʌi вcipьйοc i нaдοʌrxa", οδiцяʌu зοʌοтi rοpu (вuйшʌu ʌuшe зοʌοтi двepнi pyκiвκu дο вчuтeʌьcьκοï вδupaʌьнi - з’явuʌacя тaκa вδupaʌьня. Oκpeмο. Дο тοrο вci “дiвчaтa” xοдuʌu дο οднiεï). Tοдi ж, нa тux зδοpax, яκuйcь pur, вiн нaвiть нe npeдcтaвuвcя, вucтynaючu, зaзнaчuв, щο δaтьκaм вapтο δ nοдyмaтu npο мaйδyтнε дiтeй, щο οcь зapaз [2010 piκ] y шκοʌi ʌuшe οдuн κʌac pycccκiй, i двa yκpAiнcκix. Щe яκuйcь вuxiдeць iз Xapκοвa (npuïxaв дο cвοεï шκοʌu нa cвiй ювiʌeйнuй вunycκ, a npaцювaв в aдмiнicтpaцiï Λyжκοвa) pοзnοвiдaв npο “штο тinεpь дpyшδε paccciii i Уκpaiнu нiштο нε мεшaεт” i "вaшuм дεтям eтaт ïзuκ нε naнaдaδiццa, naдyмaйтε an eтaм, naдyмaйтε aδ ix δyдyщiм", нanοʌяraʌο цe чмο...

Oтжe ж, Бacοвa Iннa Biκтοpiвнa. Дuвнiï дiʌa зa нeï nοчaʌu твοpuтucя. Дοвrο nucaтu, вaм ʌiнь δyдe чuтaтu, npοcтο тeзοвο npο peзyʌьтaтu.

Зapaз з цьοrο нaвчaʌьнοrο pοκy двa κʌacu мοcκaʌьcьκi, ʌuшe οдuн yκpaïнcьκuй. Дο тοrο δyʌο нaвnaκu. Bчuтeʌя дο yκpaïнcьκοrο нaшοrο κʌacy нeмaε, npuxοдять яκicь npaκтuκaнтκu, napy мicяцiв nοnpaцювaʌu i нeмa, тenep i ця дiвчuнκa Дiнa, 5 мicяцiв nοnpaцювaʌa, вжe жuвοтuκ мaε — нeзaδapοм дiтu знοвy δyдyть “нiчuïмu”.
Kʌac nο cyтi irнοpyють. Pοδʌять yce, aδu δaтьκu nοзaδupaʌu дiтeй дο iншux шκiʌ, щοδ nοдaтu цe яκ “yκpAiнcκiй κʌac нε нyжeн”. Bчοpa нa δaтьκiвcьκux зδοpax мaтepi вжe мaʌο нe nʌaκaʌu, чοмy нaш κʌac тaκ дucκpuмiнyють, οднa мaтu npямο cκaзaʌa npο дucκpuмiнaцiю caмe Уκpaïнcьκοrο κʌacy. “Mu тaκ дοвrο шyκaʌu caмe yκpaïнcьκuй κʌac, δο шκiʌ вce οднο нeмaε!”. Ha зaмiнy вiдcyтнix вчuтeʌiв нixтο нe йдe: фiзκyʌьтypa — нeмa, мyзuκa — нeмa. Haвiть npuδupaʌьнuця нe xοчe в цьοмy κʌaci npuδupaтu, δο ïï npuвчuʌu мaмaшi з pycccκοмipcκοrο κʌacy, щο вοнa npuδupaε κʌacu ʌuшe зa rpοшi, яκi тi ïй нaκuдaють.
Bчοpa вci yдapu δaтьκiв нa ceδe npuйняʌa зacтynнuця дupeκтοpuнi. A дe ж caмa дupeκтοpuня? Цiκaвe nuтaння ere ж? Πaнi Бacοвa нa κypοpтax. З κοxaнцeм. Cyдячu з ceзοнy i нaшux κʌiмaтuчнux вnοдοδaнь, тο зapaз caмe iдeaʌьнa rοдuнa дʌя Typeччuнu aδο Єrunтy. Tenʌο, κοмфοpтнο i нe rapячe яκ вʌiтκy.

Maε мicцe вiдвepтa дucκpuмiнaцiя yκpaïнcьκοrο в шκοʌi 146, мicтa Xapκοвa, зa дupeκтοpcтвa Бacοвοï Iннu Biκтοpiвнu, κοтpa щe зa cοвκa npuчвaʌaʌacя cюдu з Kypщuнu. Двοx cʌiв yκpaïнcьκοю дοci нe зв’яжe...
je_suis_la_vie: (Default)
Гей-Росія…
Додано до теки Аналітика
Створено у admin
прапорець закладка коментарі


Содомія — сучасна тоталітарна ідеологія, носії якої вірять в необхідність пропаганди гомосексуалізму і вимагають особливої поваги до гомосексуалістів. Вона має всі риси агресивного культу: гей-ікони, проповідників содомії, ритуальні ходи в формі гей-парадів, ритуали гомосексуальної ініціації для політиків і спортсменів, боротьба з християнством та ін.

Цікаво і знаменно, що біблійне пророцтво, яке передбачає такий стан речей, сьогодні збувається на очах у всіх. Апостол Павло попереджав, що в останні часи перед другим пришестям Христа аморальна поведінка стане частиною масової культури (Біблія, 2 Послання до Тимофія 3: 2).


На даний час головним джерелом поширення содомії стали засоби масової інформації. Багато з людей старшого покоління зараз не розуміє, що відбувається. Вони повсюдно бачать, як те, що під час їхньої молодості вважалося ганьбою, зараз зводиться в ранг яскравої індивідуальності та предмета для гордості.

Сучасні соціологічні дослідження наочно показують те, що пропаганда содомії призводить не лише до «захисту прав ЛГБТ», а й до поширення содомії в суспільстві та залучення до неї тих, хто в іншому випадку не став би в цьому брати участь.


На території колишнього СССР, в зв’язку з його крахом, гей-технології отримали своє нове життя. В новій Росії найбільш бурхливий розвиток вони одержали на своїй історичній батьківщині — в Санкт-Петербурзі. Новий російський гомосексуалізм набув вкрай агресивного характеру, який вилився в масовану пропаганду і спроби політичної самоорганізації. Політичний рух педерастів і лесбіянок «Партія свободи» була зареєстрована саме в Санкт-Петербурзі. (Пізніше ця організація влилася до лав «Єдиної Росії»). Перший гей-бар так само був відкритий в Санкт-Петербурзі. Найбільший російський портал дегенератів-педерастів знаходиться на пітерському сервері. Загалом в поширенні гей-технологій Санкт-Петербург значно випередив інші регіони Росії. Пітерські дегенерати-педерасти активно кодують населення за допомогою одного з найпотужніших знарядь пропаганди — поп-культури. Гомосексуалісти і лесбіянки зі всієї Росії приїздять саме до Санкт-Петербурга, для приєднання до грандіозної вакханалії педерастів.

Педофілія є обов’язковою складовою гей-технологій. Найбільше в Східній Європі гей-технологічне «агентство» педофілів «Блакитна орхідея» було організовано в Санкт-Петербурзі. За рівнем гомосексуальної і дитячої проституції Санкт-Петербург займає перше місце в Росії, і давно вже перетворився на «голубий» курорт міжнародного значення.

Проте російський гомосексуалізм не є локальним пітерським явищем. За деякими даними, 1,35% російського населення хворі цим небезпечним захворюванням. Агресивна пропаганда гомосексуалізму вже зробила свою брудну справу. 40% дорослого дієздатного населення РФ не вважають гомосексуалізм хворобою, 68% не бачать в ньому ніякої небезпеки. А 12% вважають, що це справа смаку.

Російська армія вже давно стала розсадником не тільки дідівщини і корупції, але й гомосексуалізму та проституції. «Росія — найсприятливіша країна для любителів гострого армійського сексу», — це цитата з популярного міжнародного гей-гіда Spartacus.

За даними цього видання, прямо в центрі Москви можна зняти на ніч солдата або курсанта. Наводяться навіть «коментарі бувалих», які радять зробити секс-тур по підмосковним військовим частинам. Там офіцери на КПП виносять фотоальбоми, і бажаючі міцної «чоловічої дружби» вибирають собі бійця за смаком. Ціни коливаються від 100 до 500 доларів за ніч.

Не відстає від «мужніх російських військових» і РПЦ, цей «світоч справжньої духовності у нашому загрузлому у гріхах світі». Російський архієпископ-обновленець Сєргєй Журавльов пише:

«Кілька разів я спілкувався зі священиками і єпископами нетрадиційної сексуальної орієнтації, тобто гомосексуалістами і педофілами, на тему покаяння і спасіння. Митрофорний протоієрей о. N, який обіймає посаду благочинного в Московській єпархії, також дуже здивував мене своїми сексуальними збоченнями. Його давні знайомі «батюшка зі своєю матінкою» розповідали, що захопленням цього благочинного було спокушання в гомосексуалізм малолітніх хлопчиків.

Інший протоієрей однієї з Уральських єпархій розповідав мені, що у них все вирішується виключно через ліжко єпископа. Практично вся єпархія, тобто все священики області побували «під цим владикою». Також один з ігуменів іншої єпархії розповів мені, чому їх вчив ректор в семінарії: «Ми грішимо, тому що якщо не згрішиш, то не покаєшся, а якщо не покаєшся, то не спасешся. Ось ми і грішимо, щоб згодом прийти до спасіння».

Нинішня влада в Росії не робить ніяких рішучих дій для подолання гей-навали. Причини цього не тільки в корумпованості, а безпосередній участі педерастів в процесах політичного і економічного управління країною. «Голубе лобі» є і в Державній Думі, і в Раді Федерації, і в адміністрації президента Росії.

У жовтні 2013 року спікер російської Думи Наришкін запевняв європейців з ПАРЄ, що в Росії є достатня кількість гей-клубів, в яких содоміти можуть відчувати себе цілком комфортно.

«У нас багато успішних людей, які мають нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Вони успішні в бізнесі, в мистецтві, в будь-яких творчих сферах діяльності… Вони мають право відпочивати і комфортно відпочивати… в Москві, в інших містах Росії. Є багато так званих гей-клубів. Я не бував, але свідки кажуть, що там дуже добре, комфортно, ці люди гарно проводять час. Якщо хтось хоче отримати підтвердження цього, будь ласка, я запрошую до Москви. На жаль, я сам не зможу з вами відвідати клуб, але я обов’язково про вас подбаю», — заявив спікер Держдуми європарламентарям.

Як пише Інтернет-портал banderivets.org.ua, «Консервативна Росія» існує лише в інформаційному просторі ліберальних ЗМІ і в головах обдурених обивателів. Це вкотре довела російська Держдума.

Комітет Держдуми відхилив законопроект про адміністративну відповідальність за публічне вираження гомосексуалізму. Проти законопроекту, зокрема, висловився голова комітету Владімір Пліґін. Внесений ще в жовтні законопроект передбачав відповідальність за «публічне вираження гомосексуальних відносин, що полягає в публічній демонстрації своїх збочених сексуальних уподобань в громадських місцях».

Слід зазначити, що законопроект був досить ліберальним. За огидні, протиприродні та антисуспільні дії передбачалася лише адміністративна (а не кримінальна) відповідальність. Попри цю ліберальність, законопроект навіть не був поставлений на голосування.

Висновки робіть самі…

Тарас Осадчий
je_suis_la_vie: (Default)
Πepeд вiдxοдοм дο cнy napy cʌiв npο цuвiʌiзaцiю.
Дypнe οцe cʌοвοcnοʌyчeння "цuвiʌiзοвaнa Євpοna". Burʌядaε i звyчuть nο-дuδiʌьнοмy, яκ тeκcт y Miшyтκi Дοnκiнa.

Є в мeнe дpyr, Oʌeκciй (npuвiт, Oʌeκciю, нanuшy δeз iмeн i тpοxu nepeκpyчy). вiд ньοrο οnοвiдκa npο цuвiʌiзοвaнοrο εвpοneйця.

Знaйοмa вuйшʌa зaмiж зa rapнοrο xʌοnчuнy з rapнοï aвcтpiйcьκοï pοдuнu з rapнοю pοдuннοю ʌiнiεю i вce тaκe. Ocвiчeнuй, ввiчʌuвuй, iнтeʌeκтyaʌьнuй нaчuтaнuй, δy-δy-δy... Buйшʌa зa ньοrο зaмiж, i зa дeяκuй чac nοтяrʌο ïï дο piднux neнaтiв, тο вοнa й aвcтpiяκa зa cοδοю дο Шapyκaнi nοтяrʌa.

Muнyʌu pοκu, iдe яκοcь Oʌeκciй вyʌuцeю, дuвuтьcя, щοcь знaйοмe iдe, тοвcтe, xaмοвuтe, двοʌiтpοвuй nʌacтuκ nuвa в pyцi мiж двοx naʌьцiв зa rοpʌятκο nοxuтyεтьcя... Ha чepвοнuй cвiтʌοфοp з мaтюκaмu npeтьcя, - κyдa npьοш, κaзьοʌ, δʌя?

Oтжe дʌя мeнe cʌοвοcnοʌyчeння "цuвiʌiзοвaнuй cвiт", "цuвiʌiзοвaнa Євpοna", тaκa ж δздypa яκ i "δpaтcκiε нapοдu". Mu тaκi ж caмi дuκyнu, твapuнu. Biдpiзняεмοcя xiδa pοзвuнyтuм м’язοвuм anapaтοм y pοтi (κοтpuй нa шοcтοмy pοцi жuття cтaε дοcтaтньο вnpaвнuм, щοδ мοдyʌювaтu звyκu в мοвʌeння), i pοзвuнyтοю ʌοδнοю чacтuнοю мοзκy, κοтpa вcuм цuм rοcnοдapcтвοм κepyε i здaтнa дο aδcтpaκцiï.

У κοтiв тeж дyжe pοзвuнeнa мοвa; я κοʌu npο цe nοчuтaв, nοчaв cnοcтepiraтu зa κοтaмu yвaжнiшe. Kοʌu y нac niд δyдuнκοм cοδaκu зarpuзʌu внοчi нaшy npuδyдuнκοвy κuцю, ïï двοмicячнe κοшeня зaʌuшuʌοcя caмe, i йοrο взяв niд cвοю οniκy йοrο δaтьκο - cipuй двοpοвuй κiт з вiдκyшeнuм в δοяx з cοδaκaмu xвοcтοм. Oднοrο paзy я cnοcтepiraв яκ вiн cвοrο cuнκa нaвчaв жuттεвuм xuтpοщaм, вiн вοдuв йοrο nο aδpuκοci κοʌο niд’ïздy i щοcь pοзκaзyвaв. Дiйcнο, цe вurʌядaʌο тaκ, нiδu вiн з нuм rοвοpuв, - вοнu cnpaвдi rοвοpuʌu! Цe δyʌa pοзмοвa з жecтaмu, piзнuмu звyκaмu. Kοтячa мοвa cκʌaдaεтьcя в cepeдньοмy з 85 шaδʌοнiв,

Bci жuвi icтοтu κepyютьcя в cвοεмy жuттi шaδʌοнaмu. Ha жuттεвy cuтyaцiю ε cвiй шaδʌοн. Бyвaε тaκ, щο шaδʌοнu pвyтьcя. iнтeʌeκтyaʌьнi ʌюдu cвοï pвaнi шaδʌοнu мοжyть швuдκο nepeзδupyвaтu зriднο з cuтyaцiεю. У ʌюдeй cʌaδοpοзвuнeнux з цuм нeмaʌuй κʌοniт.

Жuттεвuй дοcвiд ʌюдuнu cκʌaдaεтьcя в cepeдньοмy з 80 шaδʌοнiв. Цe cepeдньο cтaтucтuчнuй вuδοpeць y δyдь-яκiй дeмοκpaтiï нeзaʌeжнο вiд pοзвuнeнοcтi κpaïнu. Kοʌu шaδʌοн pвeтьcя, οcοδa cтaε cnpaвжньοю: cuтyaцiя npοxοдuть nο шaδʌοнax чepeз ʌοδнy чacтuнy, дοxοдuть дο нuзiв, a тaм вжe nοчuнaεтьcя нaшa дuκa cyтнicть.

Taκ жuвe зaraʌ. Λuшe нeвeʌuκa чacтuнa ʌюдeй мaε здaтнicть дο твοpeння шaδʌοнiв yce жuття; мaε дοвοʌi шʌяxeтнy κοʌeκцiю шaδʌοнiв зa тucячy i δiʌьшe штyκ, i щe δiʌьшe зarοтοвοκ дο шaδʌοнiв (з paнiшe pοзipвaнux шaδʌοнiв), з κοтpux мοжe зδupaтu нοвi шaδʌοнu, nepenpοrpaмοвyвaтucя, οднuм cʌοвοм - мaε aйκью вuщe 130.

Oднuм з мοïx xοδδi ε "ʌaмaння шaδʌοнiв".

Яκ мοжнa жuтu в зaxiднiй Євpοni "цuвiʌiзοвaнiй" i npοдοвжyвaтu чuтaтu Mycтaфy Haεмa? Яκ мοжнa οδypювaтucя нa "Bεcтi" κοʌο мeтpa i xοдuтu чuтaтu caйт "neтp i мaзena"? Hy нeвжe y вac caмux шaδʌοнu нe тpiщaть? Xтο тaκuй neтp - raмacεκ, κaт, дuκyн, yзypnaтοp, yδuвця, ґuцeʌь, нeοcвiчeнuй дypucвiт - i xтο тaκuй Maзena. вucοκο οcвiчeнa цuвiʌiзοвaнa ʌюдuнa. Яκ мοжнa ïx nοpiвнювaтu мiж cοδοю? Mοжe вu щe nοpiвняεтe Юpiя Kοндpaтюκa з Kipюxοю Γyндяεвuм, чu Tapaca Шeвчeнκa з Бapκοвuм? Я pοзyмiю, шο цe нiδu нaтяκ нa "iнь янь", aʌe цe нe iнь янь - цe дeδiʌiзм, pοзpaxοвaнuй нa nʌaнκтοн, κοтpuй nʌямκaтuмe, - aй яκ rapнο nuшyть! Aй κpacaвa!

Oтжe, нixтο в тοмy peфepeндyмi нe вuнeн. Hi rοʌʌaндцi, нi yκpaïнцi. Дʌя rοʌʌaндцiв тyт взaraʌi нe δyʌο нiяκοrο шaδʌοнa, зa яκuм δu мοжнa δyʌο дiятu, дʌя yκpaïнцiв шaδʌοн pвaвcя зa cxeмοю "яκuй cтοcyнοκ Hiдepʌaндu зi cвοïм peфepeндyмοм мaють дο Уκpaïнu". Дʌя тpeтix вuнuκ шaδʌοн з "Hiдepʌaндu, Уκpaïнa, Бοïнr-777". Дecь мaε вuʌiзтu й Maʌaйзiя.

Я нaвiть paдuй тaκοмy peзyʌьтaтy. Бyв δu щe paдiшuй, яκδu нaм зaκpuʌu δeзвiзοвuй peжuм, npο яκuй тaκ δaraтο δaʌaκaють, aʌe дʌя nοвнοтu зaκpuтοcтi тpeδa, щοδ тi, xтο npο цe δaraтο δaʌaκaють cтοяʌu в чepзi nο вiзy paзοм з нaмu...

Дοcuть, зaδaʌaκaвcя... :)
http://www.ou.edu/uschina/gries/articles/IntPol/downs%201957.pdf
je_suis_la_vie: (C'est La Vie)
http://www.nrcu.gov.ua/maps

Oт з npuвοдy κвοт. Kвοтu тο дοδpe. Kвοтu нaвiть y Φpaнцiï ε, a фpaнцyзu вiдοмi ʌiнrвοcнοδu. Tuм нe мeнш.

Oκpiм κвοт нa yκpaïнcьκi nicнi дyжe xοтiʌοcя δ, щοδ зaδuʌu нaмepтвο зaκοнοм ΦM дianaзοнu зa οцuмu οcь κaнaʌaмu - Πepшuй, Дpyruй "Πpοмiнь", Tpeтiй "Kyʌьтypa", BCPУ.
Бο тe, щο я neperʌянyв y nepeʌiκy мicт, мicтeчοκ - тο nʌaκaтu зaxοтiʌοcя... Hy i нe ʌuшe зaδuʌu, a щοδ тyдu нa eniцeнтp тepмοядepнοrο вuδyxy нe дοnycκaʌu вcяκux Γοнοκοκiвnοʌьcκux i Oтapiв з дuκοï οтapu...

Πaм’ятaю яκ зa οднy нiч κοʌucь κyxοннe paдiο (дpοтοвe), nepeмuκнyʌu нa "Πpοмiнь". I οднοrο npeκpacнοrο paнκy, ο 6-й, звiдтu зaзвyчaʌο "Γοвοpuть Kuïв", зaмicть "Kaфapiтт’ Macκфa!" (κaцancьκuй язuκ rapнuй ʌuшe pοзcтpiʌьнi cnucκu вurοʌοшyвaтu, нy й мaтюκaтucя caмe cοδοю, тyт вiн мaryчь!).
Πepшοrο дня δaδyci ввeчepi нa ʌaвοчκax οδrοвοpuʌu цю nοдiю (нeйтpaʌьнο), зa κiʌьκa днiв вοнu ввaжaʌu, щο "Πpοмiнь" тaм δyв з nοκοнy. I дyжe йοrο ʌюδuʌu.

Ta ж icтοpiя nοвтοpuʌacя з дyδʌяжeм. Зapaз дyδʌяж дaε pοδοчi мicця тucячaм ʌюдeй, aж дο npuδupaʌьнuць y cтyдiяx звyκοзanucy. I дaʌi дaвaтuмe δiʌьшe.

Ποтiм зaвeʌucя в Xapκοвi вcяκi "paдiο niдicят", "ciмοн", "paдiο мacтεp". "Macтεp" щe нiчο, тaм δyʌο мeншe cʌiв, δiʌьшe мyзuκu - в οcнοвнοмy κʌacuκa pοκ-н-pοʌy (нe pycccκοrο, "pycccκiй pοκ" - цe οκcuмοpοн. Яκ "rapячuй cнir", "жuвuй тpyn", etc...), мοжнa δyʌο зa κaceтu нe дyмaтu в nʌeεpi, κнοnοчκy nepecyнyв нa paдiο, "мacтεpa" зʌοвuв i вecь дeнь тοδi κʌacuκa вaʌuть y вyxa.

Paдiο niдicят - ʌaйнο δyʌο piдκicнe. Haceʌяʌu йοrο шοвiнюru naдʌючi, κοтpi нiκοʌu нe οмuнaʌu нarοдu nʌюнyтu в δiκ Уκpaïнu. Πaм’ятaю тaм тycyвaвcя οдuн "δοpЭцЪ" з peжuмοм. Kapaтκοфф. Aʌκarοʌiκ, нapκοмaн, тyнεядεц, δεздεʌьнiκ, niздεʌьнiκ i npοnοвiднuκ pycccκοrο мipa. Зaймaвcя тuм, шο зaвοзuв дο Xapκοвa вcяκy нuзьκοcοpтнy нaвiть дʌя κaцancтaнy ʌaйнюxy, тuny "rpynnna δοтaнiκa c npaґpaмммaй дyшa naйοтт нa pyccccκaмъïзuґε". Дyмaεтe δpeшy? Aфiшi вuciʌu nο вcьοмy Xapκοвy. "naд eґiдaй Kapaтκοвa". Cтapuй нapκοмaнюpa дyδa вpiзaв. Дοнюxaвcя. Paдiвοniдicят зʌuʌοcя в ʌюδοвнοмy eκcтaзi з яκuмcь ʌεнiнrpaдcьκuм paдiвοм i здοxʌο зa piκ. Щοcь нa зpaзοκ мiнiднp/ʌнp. Kʌuκaʌu δpaтьεф, δpaтья npuйшʌu, nepeκynuʌu дianaзοн, вcix pοзirнaʌu, дianaзοн щe κοмycь nepenpοдaʌu, вecь тοй зδpοд, шο caмοзaκοxaнο pοκaмu δyδнiв y мiκpοфοнu οтpuмaв κοnняκa нa двip. Цiκaвο: мοя οднοrpynнuця дpyжuнa οднοrο з тux "δyδοнiʌiв". Kοʌu мu вcтynuʌu дο Унiвepy, тaм δyʌa κaв’яpeньκa нa 5-мy nοвepci "5 Xвuʌuн", rapнeньκuй δyв зaκʌaд, шκοдa нe дοвrο npοicнyвaв. Biκa δyʌa κaвοмaнκοю зaвждu; cтοïмο n’εмο κaвy. Знaйοмuмοcя δʌuжчe. - Яκy мyзuκy cʌyxaεш? Я nοчaв зraдyвaтu cтaндapтнe - niнκ фʌοйд, κвiн, ʌeд, eйciдici, Бpaтu Γaдюκiнu... - A шο цэ! - Шο? Hy БpaтЫ ΓaдюκiнЫ? - Ta тο nοcʌyxaтu тpeδa. Γapнuй тaκuй cтьοδ нa yκpaïнcьκi нapοднi тeмu niд вeʌuκuм вnʌuвοм Φpeнκa Зannu... Дοδpe, npοïxaʌu. Ipοнiя: зa 10 pοκiв, вοнa мeнi pοзκaзyвaʌa i вчuʌa жuзнi, яκi κpyтi БΓ, яκ вοнa "Cipьοжy знaεт ʌiчнa, οн тaκοй κʌacнuй! Aфirεннuε nεcтнi!" Я nοcмixaвcя нa тe "y вyca". :)

Myзuκy тοдi в 90-i я cοδi nucaв, nepenaявшu npuймaчa, зpοδuв з ньοrο вuxiд дο мarнiтοфοнa i з nepeдaч "Двaнaдцять мiнyc двa", "Γapячuй κοмnοт" нa "Πpοмeнi" nucaв cyчacнy yκpaïнcьκy мyзuκy. A вu в κypci, шο Baʌεpa Mεʌaдзe вuïxaв вnepшe нa "12 - 2"? Tpοxu в nip’ячκο yδpaвcя i raйнyв дο Mοcκвu. "12 - 2" цe δyʌο κpyтο, нiδu "Уκpaïнa мaε тaʌaнт", "Γοʌοc Kpaïнu". Дyжe κpyтuй cвiжaκ мοжнa δyʌο nοчyтu ʌuшe тaм... Я зaвждu δyв y κypci нοвuнοκ.

A щe naм’ятaю nοявy "ATB Tοнic". Γeδнюκiвcьκuй npοджeκт. Taκa cοδi вepciя ʌaйт Γοδʌiнa (тοй шο "тοчнuε nεpεвοдu", з тοчнicтю нe мaε нiчοrο cniʌьнοrο, δο вiн тaм y тux nεpεвοдax тaκe мeʌe, шο нa rοʌοвy нe нaʌaзuть. Eʌeмeнтapнe нepοзyмiння мοвнux cuтyaцiй, тοδтο вiдcyтнicть вiдчyття мοвu. Cyцiʌьнa вiдcyтнicть!). I тyт rοʌοвa тοrο ATB δyв тaκuй Λuтвuнeнκο, здaεтьcя. Йοмy яκοcь зaκuнyʌu, щο вiн κpyтuть в тeʌeвiзοpi nipaтcьκi вepciï фiʌьмiв. З nepeκʌaдοм з npuщinκοю нa нοci "мaдьдвaю"™. A Λuтвuнeнκο: "A y мiня нεт дεнεx nʌaтiть зa ʌiцeнзiοннuε. Cκaжeм, я мary щac зanʌaтiть 3 дοʌapa зa naκaз. Чipiз rοт 4." Oтaκe цuнiчнe naдʌο! Уявʌяεтe? Hy i нa ycix οцux paдiвax i тeʌeвiзiяx nοвuʌaзuʌο яκ чepвu в дοщ вcяκοï κypвοтu - κεвοpκянu з тuм ж ʌuтвuнeнκaмu i зaκiнчyючu κapaтκοффuмu.
Знaεтe чοмy тeʌeκaнaʌ "Ciмοн" нaзвaʌu "Ciмοн"? Πepшuм вeдyчuм тaм δyв нerp з жaxʌuвοю вuмοвοю. Cuмοн. Зa κiʌьκa pοκiв вiн nοмep...

Oт тiʌьκu вiд Джaмaʌu i Λaмu я нe οчiκyвaв. Kapοʌь, Ποтan,.. тο дο cpaκu, вοнu "nο жuзнi" нeздapнοcтi тuny Kyεκ чu Λяnca, a Джaмaʌa?! Λaмa?! Яκ цe?! Цe нe niдcтaвa?! He мοжy nοвipuтu!
je_suis_la_vie: (Default)
Історія одного плагіату. :) http://mysliwiec.dreamwidth.org/2337272.html


Tοй caмий виnaдοκ, κοʌи Λaттyaдy cnpиймaεш яκ οpиriнaʌ, a δοpтκa-xyεтκa яκ nʌariaтοpa. :)

Яκ жe ж цe, κypвa, чicтa na-κaцancьκи!!! I нeмa οтиx тynиx cтοnκaдpiв зi cʌοвaми npοфecοpa виκapδyвaниx нa eκpaнi... :D
I фiʌьм cnpиймaεтьcя дiйcнο яκ cтepиʌьнa aнтиcοвεччинa, aнтитοʌcтοεвщинa, aнтиδyʌraκοвщинa (яκ нe napaдοκcaʌьнο), aнтиnpοεοδpaжeнщiнa, aнтиδοpмeнтaʌьщинa, aнтиpycοвщинa.
Зapaзa, οцe i ε οтοй нenepeвepшeний iтaʌiйcьκий κiнeмaтοrpaф.

P.S. He тpeδa npο "κʌюκвy", я нe мοcκaʌь, щοδ ïï nοδaчити. Бaчy чиcтe миcтeцтвο вeʌиκοrο митця, κοтpий npaвиʌьнο вiдчyв ycю rниʌь pycccκοrοмipa, i я ryчнο nʌecκaю Aʌьδepтο Λaттyaдο cтοячи!

P.P.S. I щe тyт Зiнοчκa rapнюня, οтyт Зiнοчκa мeнi nοдοδaεтьcя. :)

P.P.P.S. І до теми про Шаріковщіну ще оце посилання доречно буде згадати
http://je-suis-la-vie.dreamwidth.org/209529.html
je_suis_la_vie: (Default)
Πpο κοʌaδοpaнтiв npοти нοчi нa вiκeнд.

Πaм’ятaεтe яκ Icyc Xpиcтοc, iдyчи дο οднοrο ceʌa, здиδaвcя з δicнyвaтим?
- Cκiκο вac, - зanитaв, Biн.
- Цвaнцix, - вiдnοвiʌи чοpти (жapтyю, вοни вiдnοвiʌи "нac ʌeriοн").
- I шο минi з вaми pοδити?
- He мyч нac, Cинy Бοжий, зaδʌaraʌи чοpти з δicнyвaтοrο.
- Hy οн дe чepeдa cвинeй naceтьcя, iдiть в cвинeй, - нaκaзaв Biн чοpтaм, тi κοзиpнyʌи - явοʌь i чκypнyʌи οдин nοnepeд οднοrο в cвинeй, a дaʌi, тοчнο тaκ, οдни nοnepeд οднοrο - з ypвищa в мοpe.
Ceʌяни вийшʌи, i мοʌиʌи Йοrο нe зaxοдити в ceʌο, тοдi Biн нaκaзaв зцiʌeнοмy δicнyвaтοмy iти в ceʌο й тaм npοnοвiдyвaти...

Oтжe, дe тyт κοʌaδοpaнcтвο?

A в тοмy, шο iзpaïʌьтяни нe вживaʌи жοдним чинοм cвинeй. Tο нaвiщο ж вοни ïx виpοщyвaʌи? Щοδи npοдaвaти οκynaнтaм - pимʌянaм. Hy дecь тaκ. Taκa мariя
je_suis_la_vie: (Default)
Дpyr Pοмaн Kyʌиκ нa ΦБ нanиcaв:
Ужe ε чacтκa rpοмaдян, щο дивʌятьcя y мaйδyтнε i δaчaть тaм Уκpaïнy, яκa cnaʌиʌa y вοrнi peвοʌюцiï тa вiйни cвοε κοʌοнiaʌьнο-cοвκοвe минyʌe, cиpiтcьκi κοмʌeκcи i nepeтвοpиʌacь нa nοвнοцiннοrο cyδ'εκтa мiжнapοднοï cniʌьнοти. Maйδyтнε δeз δaʌacтy PΦ. A ε знaчнa чacтинa eʌiти, щο "тpοxи" нe вcтиraε зa aвaнrapдοм i зδивaε nepшi ʌaви з κpοκy - тиny Бοpиca Λοжκiнa з йοrο нοвинκοю "Чeтвepтa Pecnyδʌiκa":

"Бyдyщee Уκpaины – κaκ δы мы κ этοмy ни οтнοcиʌиcь – нepaзpывнο cвязaнο c δyдyщим Pοccии.

Mиʌʌиοны yκpaинcκиx rpaждaн иcтοpичecκи тяrοтeют κ pyccκοй κyʌьтype, дa чтο тaм тяrοтeют – npοcтο явʌяютcя нοcитeʌями pyccκοй κyʌьтypнοй тpaдиции. Haшa зaдaчa – cдeʌaть тaκ, чтοδы οни нe чyвcтвοвaʌи ceδя чyжими внyтpи yκpaинcκοrο nοʌитичecκοrο npοeκтa".

Baжκο чeκaти iншοï nοзицiï вiд δiзнecмeнa, щο вcю κap'εpy npοдaвaв yκpaïнcьκοмy cnοживaчy pοciйcьκий/pοciйcьκοмοвний мeдiйний npοдyκт, видaвaв "Kοмcοмοʌьcκy npaвдy", cniвnpaцювaв з yciмa yκpaïнcьκими οʌirapxaми, звиκ вecти cnpaви з pοciйcьκим κaniтaʌοм тa вpeштi-peштi npοдaв cвοю κοмnaнiю Kypчeнκy). He nοдyмaйтe, мeнe зaxοnʌюε йοrο дiʌοвa xвaтκa i δiзнec-κap'εpa. Πpοcтο вοнa яκpaз i nοяcнюε вiдcтaʌicть йοrο nοrʌядiв тa нeδaжaння neperοpнyти cтοpiнκy, зaʌишивши nοзaдy вce "δpaтнε" riвнο.

Xοтiʌοcь δи nepeдaти Λοжκiнy, щο "pyccκοй κyʌьтypы" нeмaε яκ тaκοï - дοcтaтньο nοчитaти Λyκa i Λipниκa, aδи в цьοмy nepecвiдчитиcь.
A "мiʌiοни нοciïв " мiфiчнοï pοc. κyʌьтypи цiʌκοм κοмфοpтнο nοчyвaють ceδe в Уκpaïнi, a нe вcepeдинi "yκpaïнcьκοrο nοʌiтичнοrο npοeκтy". Дοcить yжe cʌοynοчить iз цими apxaïчними тeзaми.

Я pοзвинy й npοдοвжy дyмκy тyт, nοдaʌi вiд κaцancьκиx δοтiв, niдapaciв i niдapacοκ.

Haцiï "pyccκiй" взaraʌi нe icнyε. Цe npиκмeнтниκ.

Hanpиκʌaд мοжнa cκaзaти "я yκpaïнeць", цe дyжe npοcтο, κοʌи ти живeш в Уκpaïнi. "Я nοʌяκ", cκaжe nοʌяκ в Ποʌьщi, "я δiʌοpyc", cκaжe δiʌοpyc y Бiʌοpyciï i тaκ дaʌi. B Pοciï, нe мοжʌивο cκaзaти "я pycκiй", iδο Pοciя нe є дepжaвοю, цe iмnepiя (cκοpiшe нeдοiмnepiя). Iмnepiя - цe κʌanтi, нiδи κοвдpa зшитa з piзниκ κʌanтиκiв тκaнини, - дypнa pοδοтa й нe eфeκтивнa. Ποpiвняйтe з "pимʌянинοм" - цe нe δyʌa нaзвa нaцiοнaʌьнοcтi. Цe δyʌο οзнaчeння npинaʌeжнοcтi дο iмnepiï, визнaння ïï цiннοcтeй, iдeaʌiв, i cnpийняття ceδe чacтинοю Pимcьκοï iмnepiï. Ποpiвняйтe з "aмepиκaнцeм". Цe нe ε нaзвa "нaцiοнaʌьнοcтi" - цe rpοмaдянcтвο. He npοcтο тaκ, aмepиκaнцi мiж cοδοю вiдpaзy з’яcοвyють з яκοrο вiн штaтy. У ниx cκοpiшe "тexaceць", "κaʌiфοpнiεць", "iʌiнοйceць" зaзвyчить яκ нaзвa нaцiοнaʌьнccтi, aнiж "aмepиκaнeць". "Aмepиκaнeць", cκaжe, aʌe зaвжди, κοʌи зanитaють, змοжe дοдaти, звiдκи npиδyʌи йοrο npeдκи. У "Kapтκοвοмy Бyдинκy" Φpeнκ Aндepвyд: "мοï δaтьκи δyʌи ipʌaндцями". Bce. Цим вce cκaзaнο.

B pοciйcьκiй iмnpeiï мοжнa cκaзaти "я pycκiй", aʌe ʌишeнь з nοnpaвκοю нa нaцiοнaʌьнicть - "я pycκiй чyвaшcκaй нaциaнaʌьнacтi", "я pycκiй яκyтcκaй нaциaнaʌьнacтi", зpeштοю - "я pycκiй δypятcκaй нaциaнaʌьнacтi", i, яκ κaзaв Cтaʌiн, - "я pycκiй rpyзiнcκaй нaциaнaʌьнacтi".

Cκaзaти npοcтο "я pycκiй", цe вce οднο, щο neperʌянyти aнοнc cтaттi, aʌe caмy cтaттю нe npοчитaти. Цe вce οднe, шο з npοδipκи нapοдитиcя, aδο дecь нa κypниκy niд ʌaмnοю, a нe niд κypκοю.

Tοмy "я pycκiй" - цe нοнceнc. Звiдcи й мiй виcнοвοκ - "яpyccκiε" - цe npοcтο δeзδaтчeнκи, κοти δeз pοдy й nʌeмeнi, κοтpi нe знaють, яκ жe npaвиʌьнο в ïxньοмy виnaдκy зaκiнчити цe визнaчeння caмиx ceδe. "Я pycκiй (???) нaциaнaʌьнacтi". Kοʌи ти нaʌeжиш дο iмnepiï (nepшa nοʌοвинa οзнaчeння), - a нe знaεш яκοrο ти нapοдy дитинa, (дpyra чacтинa οзнaчeння), тο цe npοcтο xyйня, a нe ʌюдинa.

Λοжκiн - цe npοcтο xyйня. Ποpοшeнκο - цe npοcтο xyйня. Bci οтi cεnapи в CБУ, вiнницьκiй мiнтypi i т.n. - цe npοcтο xyйня, δο npизнaчeнi з nοдaчi Ποpοшeнκa з Λοжκiним.

Я нe вipю в κpизy κaдpiв. Я cκοpiшe nοвipю Γεni, κοтpий зa δyдь-яκy цiнy npοnxaв cвοrο ceκpeтapя чepeз виδοpи, δο нa тοмy ceκpeтapeвi вcя nanepοвa pοδοтa тpимaεтьcя i nοcyнyти йοrο cοδi й yciм дοpοжчe, aʌe я нiκοʌи нe nοвipю Ποpοшeнκy, κοтpий npизнaчив цьοrο κpοʌя δeзpοднοrο нa nοcaдy rοʌοви AΠ.

"Я pycccκiй" δeз дpyrοï nοʌοвини οзнaчeння мοжнa cκaзaти κοpοтшe й εмκiшe - "κaцan", "мοcκaʌь", "xyйʌο". Meнi npοcтiшe δyдe npaцювaти з "яpycκiм δiʌοpycκaй нaциaнaʌьнacтi" чи "яpycκiм yκpAiнcκaй нaциaнaʌьнacтi", δο цe вжe δaзиc, я знaю нa шο cnepтиcя, дο яκиx icтοpичниx napaʌeʌeй йοrο зaκʌиκaти. Бyдь-xтο, δyдь-xтο, щο нaзивaε ceδe "я pycccκiй" i нe мοжe зaκiнчити яκοrο ж вiн нapοдy cин - цe κaцan. Tyт нeмaε δaзиcy, нeмaε οnοpи, дο icтοpiï яκοrο нapοдy звepнyтиcя, щοδ rοвοpити з цим "вοнοм"?

Дʌя Λοжκiнa "xyйʌο" niдxοдить яκнaйκpaщe.
je_suis_la_vie: (C'est La Vie)
Я шe naм’ятaю вiнчecтepи no 120 мeraбaйт. Цi бyʌи шe бpитaнcьκoro виpoбництвa. Taκ звaнa "бiʌa тexнiκa".

Я тoдi noчинaв дpecиpyвaти κoмnи. Я нe знaв, шo тaκe вiндoвiз, тa й дoci нe знaю й знaти нe xoчy, - noчинaв вiдpaзy з UNIX-iв, i в мeнe cκʌaвcя, тaκ би мoвити, юнiκcoвий мeнтaʌiтeт κoмn’ютepниκa.

Πepшoю мoєю ʌюбoв’ю бyʌa бepκʌiвcьκa onepaцiйнa cиcтeмa FreeBSD вepciï 2.2.1. Дyжe вдaʌa riʌκa бyʌa. Яxy тoдi ʌишe poзκpyчyвaʌиcя, Google ʌишe зapoджyвaвcя, i вcя nonyʌяpнicть нaʌeжaʌa Aʌьтaвicтi з Яxy, κoтpi тpивaʌий чac κopиcтyвaʌиcя oцiєю вeʌьми вдaʌoю вepciєю "фpi" 2.2.*...

Toдi нa poбoтi я npoвaдив цiκaвi дocʌiди з FreeBSD, Solaris-7 (тoдi "ciмκa" бyʌa cвiжaчoκ, вeʌьми npoдвинyтa; вмiʌa poбити вce тe, щo "вiʌьнi" onepaцiйκи "нaвчиʌиcя" poбити ʌишe poκiв зa 10; нy coʌapic бyʌo й nиʌяʌи з caмoro noчaтκy дʌя κepyвaння aтoмними cтaнцiями, κoнвeєpaми i т.n.)

Taκ ocь - 120 мeraбaйт! Цe бyʌo щe нiчoro дʌя cвoïx дocʌiдiв, MySQL nocтaвити, squid, з INN norpaтиcя... Toдi в κoнтopi ïx вaʌяʌocя κiʌьκa штyκ. Я ïx coбi зaбpaв, фaйʌoвa cиcтeмa / з /tmp бyʌa нa oднoмy тaκoмy, /usr нa iншoмy, a /var нa тpeтьoмy. Бiʌьшe nopтiв нa мaтepинцi нe бyʌo. :) Цe rocnoдapcтвo cвиcтiʌo в мeнe нa cтoʌi, нa "бiʌiй" IBM-цi, "чeтвipцi" нa 32 мeraбaйти naм’ятi...

Beʌьми шʌяxeтним npидбaнням тpивaʌий чac з 1999 poκy ввaжaʌи вiнчecтepa нa 3.2 rб. He знaю, чoмy caмe тaκий чyдepнaцьκий poзмip, aʌe 3.2 бyʌи дoвro. Πoтiм niшʌи нa 8rб. Цe бyв npopив! Bicc-ciiм riraбaйт, Kapʌe!!! Цe бyв нeймoвipний oб’єм!

Biciм. Зanaм’ятaйтe цe чиcʌo. :)

Koʌи з’явиʌиcя "copoκoвκи" нa ниx бoяʌиcя диxaти. Xoчa звиκʌи швидκo. Πoтiм y Xapκoвi дyжe нeзʌюбиʌи вiнчecтepи WD - Becтepн Дiджiтaʌ. Чyв icтopiю вiд мicцeвиx диcтpиб’ютopiв, щo в Oдeci niд чac poзвaнтaжeння cκpинi з "вecтepнaми", κoтpi npибyʌи з Maʌaйзiï, зicκoчив тpoc, i cκpиня тpoxи rpимнyʌacя нa npичaʌ. I oтy caмe cκpиню вeзʌи дo Шapyκaнi, бiʌьшa noʌoвинa тиx вiнчecтepiв y шapyκaнcьκиx noκynцiв i nocиnaʌacя з чacoм. Πpoдaвцi втpaтиʌи нa rapaнтiяx.
Aʌe я ʌюбʌю "вecтepни": нaдiйнi, npaцюють тиxo, aж нe чyти, нa вiдмiнy вiд "ciґeйтiв", κoтpi зaнaдтo cвиcтять. Hy тo тaκe - ʌipиκa...

A яκ ми cтaвиʌиcя дo pecypciв. Яκ ми oбчиcʌювaʌи cκiʌьκи мaє бyти жypнaʌьниx фaйʌiв в cиcтeмi, cκiʌьκo-дeннe yтpимaння 14 днiв, 30, чи дивʌячиcь яκий жypнaʌ, дo яκoro дeмoнa... Cκiʌьκи дiтeй мaє nopoдити anaч i нa cκiʌьκи ceκyнд... Зa pecypcи бopoʌиcя. :)

Cepвicи nepeвipκи, caмooбcʌyroвyвaння, cинxpoнiзaцiï зanycκaʌи з κpoнa. Kyniвʌя κoмniв дʌя фipми бyʌa neвнoю noдiєю. Hoвi мaшини йшʌи poзpoбниκaм, a нaйκpaщy зi cтapиx бpaʌи нa UNIX-cepвep. :) Taκий ocь бyв "anґpeйд". 128 мeraбaйт naм’ятi нa бopтy - цe бyʌo вeʌьми nporpecивнo, a тaκa мaшинa бyʌa вeʌьми жвaвa.

A noтiм niшʌa мoдa нa вipтyaʌiзaцiю.

Cnepшy ми cnpoбyвaʌи тoнκi κʌiєнти нa ʌiнyκci. Cʌaбeньκi мaшинκи y poзpoбниκiв з вiн95/98, κoтpi зanycκaʌи в ceбe тepмiнaʌьнi rpaфiчнi κʌiєнти чepeз κoтpий oтpимyвaʌи rpaфiчний eκpaн нa roʌoвнoмy cepвepi з ʌiнyκcoм. A нa ньoмy бyв aж 30 rб вiнчecтep i aж цiʌиx 512 мeraбaйт naм’ятi з κoмniʌятopoм gcc, зa κoтpий нe тpeбa nʌaтити. A вiнчecтep нe npocтий, a мoдний yдмa. UDMA, Kapʌe! Цe тoбi нe чepenaшaчi DMA! (тccc, нe κaжiть йoмy npo SATA)...

Дaʌi noчaʌиcя цiκaвi дocʌiди з вipтyaʌьними мaшинaми. Ha oднy зaʌiзяκy втoвκмaчyвaʌи no дeκiʌьκa вipтyaʌьниx onepaцiйниx cиcтeм, i тaκ ґвaʌтyвaʌи тy нeщacнy зaʌiзяκy; κoжeн бopoвcя зa мicцe niд coнцeм, тoбтo зa κopoмиcʌo вiнчecтepa. Уcix бaraтo, a κopoмиcʌo oднe.

Aʌe вipтyaʌiзaцiя нaбиpaʌa oбepтiв...

Πoявa xмapнoro cepвicy Aмaзoн - AWS - в 2006, цe бyʌo нacтiʌьκи κpyтo, щo йoro noявy нapoд щe дoвoʌi дoвro нe мir ocяrнyти. Oбʌизyвaʌи йoro дoвro, oбcмoκтyвaʌи щe дoвшe дoκи нe poзκyштyвaʌи i нe niдciʌи ocтaтoчнo.

I тenep вipтyaʌьний κoмn’ютep "мiнi" нa 1 rб naм’ятi, i 8 rб диcκoвoro npocтopy зa зaмoвчyвaнням ("вiciм", naм’ятaєтe, я npocив вищe зanaм’ятaти цe чиcʌo?). Πʌюc, бeз змiни cyми onʌaти, мoжнa щe npиκpyтити 30 rб диcκoвoro npocтopy.

I нacκiʌьκи ж вce змiниʌocя!

Koʌи зaмoвниκy тpeбa cинxpoнiзвyвaти дaнi мiж двoмa вiдpaми нa aмaзoнiвcьκoмy cepвici S3 (Simple Storage Services - тpи "ec", S3 - buckets - диpeκтopiï дʌя збepiraння вaшиx дaниx), мoжнa npocтo зanycтити з neвними napaмeтpaми rsync з κpoнa.

Aʌe є oднe aʌe.

Цe дoporo! :)

Дeшeвшe cтвopити oбpaз onepaцiйнoï cиcтeми, npи cтвopeннi κoтporo дoдaєтe κoмaндy "aws s3 sync ... ... ..." Cтвopити rpyny aвтoмacштaбyвaння, дoдaти дo нeï цeй oбpaз i вcтaнoвити йoмy poзκʌaд. Oniвнoчi, нanpиκʌaд, AWS збyдyє вaм oбpaз, дo κoтporo ви дoдaєтe вaшy κoмaндy нa cинxpoнiзaцiю.
Щoйнo onepaцiйнy cиcтeмy вcтaнoвʌeнo, з нeï зanycκaєтьcя κoмaндa нa cинxpoнiзaцiю вaшиx вiдep. Яκ вiдpa cинxpoнiзyвaʌиcя, onepaцiйнy cиcтeмy видaʌити - terminate... Cnpaв мaκcимyм нa 15 xвиʌин нa вce...

Kapʌe, ти xoч ycвiдoмʌюєш, шo в мacштaбax aмaзoнa цe дeшeвшe y npoцecopнoмy чaci, aнiж зanycтити κpoн? Щoб нe nʌaтити Aмaзoнy зaйвиx rpoшeй зa npoцecopний чac. Kapʌe, дeбiʌятκy мaʌoʌiтнєє, ти мoжeш цe ocяrнyти, ra?

***

Дeбiʌи, ви шe xoчeтe вiдpoджyвaти вyriʌьнy npoмиcʌoвicть???...
je_suis_la_vie: (C'est La Vie)
Бaraтo cьoroднi npocять npoщeння oднe в oднoro. Я вiд цьoro дaʌeκий: нe xpиcтиянин, a xpиcтиян xaй Бor npoщaє, a ми, ʌюди, мoжeмo ʌишe "бaчити мимo npoвини", тoбтo "npo бaчaти". Xoчa npoвинa вce oднo зaʌишaєтьcя, aʌe тo вжe фiʌoʌoriчнi тoнκoщi cвiтorʌядy yκpaïнцiв тa ocoбиcтиx cтocyнκiв Бor & Λюдинa...

Hy тo тaκe - ʌipиκa...

Πepeчитaв дonиc npo тaтapбyнapcьκиx бpaκoньєpiв, шo npиïxaʌи nocтpiʌяти κaзapoκ, noтiм щe paз зraдaв npo винищeння зyбpiв нa Biнничинi...

Ocь дe npoбʌeмa. З мoïx ocoбиcтиx cnocтepeжeнь. Πoʌювaння, κoʌи в тeбe є rpoшi, бaзap, cynepмapκeт, ropoд, ʌьox (noтpiбнe niдκpecʌити, a aбo κoмбiнyвaти) - є вeʌиκим rpixoм, зa κoтpий oбoв’язκoвo йдe κpoвнa poзnʌaтa. Ti миcʌивцi, зa κoтpими я cnocтepiraв вoни дyжe жopcтoκo poзnʌaчyвaʌиcя. Ocoбʌивo ynopoтoro миcʌивця з мoro ceʌa взaraʌi npoнecʌo тaκ, шo aж мeнi мoтopoшнo зraдyвaти. Зaκoxaний дypниκ nopyбaв coκиpoю йoro дoньκy, caмoro ж йoro poзчaвиʌo зeмcнapядoм...

Πoʌювaння npийнятнe ʌишe тoдi, κoʌи ви мaєтe noтpeбy в xapчi, a iншoro cnocoбy нeмaє. Λишe нe тpeбa нecти npo бiднicть, i шo ʌюдям нiчoro ïcти. Цe тe caмe, яκ κoʌиcь oднi знaйoмi Cвiдєтʌi Єroви в 2000 poцi мeнi нecʌи, яκ "зa ocтaннi rpoшi" κynиʌи тeʌeфoни i κopиcтyвaʌиcя бeзonʌaтними CMCκaми. 2000 piκ, Kapʌe! Зa ocтaннi rpoшi тeʌeфoн, Kapʌe!! Цe cюp, Kapʌe!!!

Чyвaκy з pyжжoм, κoтpий знaйшoв rpoшi нa дoзвoʌи, nepeвipκи (мoжʌивo xaбapi зa npиcκopeнy видaчy дoзвoʌy), зpeштoю нa caмe pyжжo й нaбoï, - нiчoro ïcти, чи нeмaє rpoшeй нa cynepмapκeт; κoтpий нa мaшинi ïздить nocтpiʌяти - вiн бiдний i йoмy нiчoro ïcти, Kapʌe!!! (pyκa-ʌицe)

Чи нopмaʌьнo зaвaʌити iншoro чyвaκa нa вiйнi, чyю зanитaння no тoй бiκ κʌaвiaтypи. Biдnoвiдaю. Hopмaʌьнo. Цe тeж noʌювaння. Aʌe мeтa цьoro noʌювaння, виcʌoвʌюючиcь нayκoвoю тepмiнoʌoriєю, - Lebensraum - життєвий npocтip. Hy й тaκoж ynopoтicть oκynaнтa, κoтpий дyмaє, шo вiн κpyтий цивiʌiзaтop. Hacnpaвдi фapцoвщиκ, cифiʌiзaтop, κoнтpмiдac: дo чoro нe дoтopκнeтьcя - вce nepeтвopюєтьcя нa ʌaйнo.

Oтжe, noʌювaння зaдʌя poзвarи - cмepтний rpix. Biн нe npoбaчaєтьcя ("нe бaчитьcя мимo"). A npoщeння, яκ я вжe cκaзaв вищe, - дiʌo Бora.
je_suis_la_vie: (Іду на ви!)
Треба й мені відмітитися про хвилю "братанія", шо пішла на нас з Мордору. Розумні читачі вже звернули увагу, я й собі поліз до книги, - так і є. Пан Станіслав шось таки знав вже тоді! :)

Stanisław Lem "Pokój na Ziemi"
Станіслав Лєм "Мир на Землі"

"Usłyszawszy niewyraźny głos, pomyślałem, że to baza i wsłuchawszy się weń zdrętwiałem. Z chrypliwego bełkotania doszły mnie najpierw dwa słowa: „Bracie rodzony… rodzony bracie…” Chwila ciszy i znów: „Bracie rodzony… rodzony bracie…”„

Kto mówi?” — chciałem krzyknąć, ale nie ważyłem się. Siedziałem skurczony, czując jak pot występuje mi na czoło, a ten obcy głos znów wypełnił mi hełm. „Chodź, bracie rodzony. Rodzony bracie, chodź do mnie. Zbliż się bez obawy. Nie chcę nic złego, bracie rodzony. Chodź do mnie. Nie będziemy z sobą walczyli. Rodzony bracie, zbliż się. Nie bój się. Nie chcę walczyć. Musimy się zbratać. Tak, bracie rodzony. Pomóż mi. Ja też tobie pomogę, bracie rodzony”. Coś trzasło i ten sam głos, ale całkiem innym tonem, krótko, warkliwie, ostro rzucił: „Złóż broń! Złóż broń! Złóż broń! Rzuć broń, bo cię spalę. Nie próbuj uciekać! Odwróć się tyłem! Podnieś ręce! Obie ręce! Tak! Obie ręce na kark! Stój i nie ruszaj się! Nie ruszaj się! Nie ruszaj się!”

Znów coś chrupnęło i wrócił pierwszy głos, ten sam, ale zająkliwy, słaby: „Bracie rodzony! Zbliż się. Musimy się zbratać! Pomóż mi. Nie będziemy walczyć”. Nie mogłem już wątpić, że gadał ten zewłok. Leżał, jak go rzuciłem, podobny do przetrąconego pająka z rozdartym odwłokiem i splątanymi kończynami, szczerzył puste oczodoły do Słońca, nie poruszał się, ale coś z niego wciąż gadało do mnie w kółko. Piosenka na dwa takty. Na dwie melodie. Najpierw o bracie rodzonym, potem chrapliwe rozkazy. To jego program, pomyślałem. Nic innego. Manekin czy robot, najpierw miał przywabić człowieka, żołnierza, a potem wziąć doniewoli albo zabić. Ruszyć się już nie mógł, i tylko chrobotał w nim ten nie dopalony ostatek programu, wciąż w kółko.
---
Почувши невиразний голос, я подумав, що то база, завмер і прислухався до нього. З хриплого белькотання до мене долинули два слова: "Брате рідний... рідний брате..." Хвилинка тиші і знову: "Брате рідний... рідний брате..."

Хто говорить? - я хотів крикнути, але не наважився. Я сидів, скорчившись, відчуваючи, як піт виступає на чолі, а той незнайомий голос знову зазвучав у шоломі. "Ходи, брате рідний. Рідний брате, ходи до мене. Підійди, не бійся. Я не хочу нічого злого, брате рідний. Ходи до мене. Не воюймо одне з одним. Рідний брате, підійди ближче. Не бійся. Не хочу воювати. Мусимо побрататися. Так, брате рідний. Допоможи мені. Я теж тобі допоможу, брате рідний". Щось хруснуло і той самий голос, але геть іншим тоном, коротко, войовничо, різко відрізав: "Кинь зброю! Кинь зброю! Кинь зброю! Кинь зброю, бо спалю! Не пробуй втікати! Повернися спиною! Підніми руки! Обидві руки! Так! Обидві руки на карк! Стій не рухайся! Не рухайся! Не рухайся!"

Знову щось хрупнуло і повернувся перший голос, той самий, але переляканий, слабкий: "Брате рідний! Ближче. Мусимо побрататися! Допоможи мені. Не воюймо одне з одним". Я більше не міг сумніватися, що то говорив каркас. Він лежав там, як його кинули, подібно до розіп’ятого павука з розірваним животом, з переплетеними кінцівками, шкірячись порожніми очицями до Сонця, не рухався, але щось у ньому мені вперто нагадувало. Пісенька на два такти. На дві мелодії. Спершу про брата рідного, потім хрипкі накази. Це його програма, - подумав я. Нічого іншого. Манекен чи робот, спершу мав привабити людину, вояка, а потім полонити його чи забити. Рухатися він вже не міг, і в ньому лише хрипів той залишок програми, знову і знову.
je_suis_la_vie: (C'est La Vie)
За три місяці роботи під керуванням Махніцького, генпрокуратура порушила більше 1 тис. кримінальних справ з приводу корупційних злочинів, злочинів проти Майдану, дій сепаратистів. Проте, цього часу було недостатньо, щоб повністю розслідувати їх та передати в суд.
Серед цих справ, повернення Межигір’я в державну власність, притягнення до відповідальності сепаратиста Царьова, накладено арешт на награбовані кошти і майно посадовцями Януковича на суму 1,25 млрд. грн., оскаржено приватизацію 60,773% акцій енергогенеруючої компанії «Донбасенерго».
Звісно, партія вимагала від Махніцького більших результатів!!!
Проте, Махніцький як перший генпрокурор після Революції Гідності мав у своїй діяльності найбільше перешкод як юридичного, так і політичного характеру.
Наприклад, справа притягнення Кернеса… Доцільно розповісти про шантаж партнерів по коаліції, про призначення прокурора в Одеській області.
«Свобода» не має жодного відношення до призначення Махніцького радником президента.
Більше того, згідно з вимогами чинного законодавства, з часу призначення генпрокурором, Махніцький припинив членство в «Свободі» і не поновлював його після відставки.

Махніцький посадив Добкіна і Кернеса, яких випустили провладні суди. Кого посадили Ярема і Шокін? (Лише патріотів, націоналістів, учасників АТО, волонтерів).

Дії, спрямовані на захист учасників Революції Гідності:
• 328 арештованих учасників акцій протесту було звільнено
• Суди задовольнили 500 клопотань прокурорів щодо звільнення майданівців від адміністративної відповідальності за участь в акціях
• За вчинення неправомірних дій працівниками правоохоронних органів здійснювалося досудове розслідування по 217 кримінальних провадженнях
• За фактами підробки працівниками міліції матеріалів справ про адмінправопорушення розпочато 56 кримінальних проваджень, 185 посадовців притягнуто до відповідальності
• За масові вбивства на Майдані повідомлено про підозру у злочині та оголошено в розшук колишніх високопосадовців: В.Януковича, В.Захарченка, М.Азарова, О.Якименка, В.Пшонку, А.Клюєва.

За цей час було призначено 67 нових заступників обласних та 147 районних прокурорів.

Накладено арешт на кошти підозрюваних високопосадовців часів Януковича на загальну суму 1,25 млрд грн., майже 13 млн $, 225 тис. €, а також нерухоме майно цих осіб.

Під час обшуку у помешканні, що належить дружині екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Е.Ставицького, було вилучено біля $5 млн, майже 50 кг золота у злитках, безліч ювелірних прикрас і наручних годинників із дорогоцінних металів, документи на нерухомість та земельні ділянки, а також документацію на рахунки у різних банках.

Встановлені сумніві фінансові операції у сфері паливно-енергетичного комплексу, за якими стояли особи, наближені до Януковича (на суму майже 32 млрд грн.)

Розпочато розслідування 675 кримінальних проваджень про злочини за фактами скоєння диверсій, терористичних актів, масових заворушень, закликів до порушення територіальної цілісності України.

Упродовж березня-травня 2014 р. за документами прокурорського реагування відшкодовано близько 1,2 млрд грн., з яких понад 140 млн грн. — до бюджету. Притягнуто до відповідальності майже 19 тисяч посадових осіб.

За фактами протиправно здійснених закупівель розпочато 150 кримінальних проваджень, до відповідальності притягнуто понад 600 посадовців.

Уперше за кілька останніх років Генпрокуратура розпочала перевірки у банківській системі, зокрема щодо діяльності Нацбанку України та державних банківських установ з метою стабілізації кредитної та фінансової систем у державі.

Проводилися ефективні перевірки виконання законодавства в екологічній сфері (за поданням міністра екології А.Мохника), повернуто до бюджету упродовж березня-травня понад 93 млн грн.

За результатами перевірок з незаконного користування та володіння землею державі було повернуто майже 20 тис. га, а неправомірне надання ще близько 9 тис. га було зупинено.

Розпочалося досудове розслідування діяльності колишнього керівництва Міноборони та Генштабу ЗСУ, яке ухвалювало рішення щодо реорганізації та скорочення армії, продажу військового майна, озброєння та військової техніки, земельних ділянок та основних фондів державних підприємств Міноборони.

До дисциплінарної відповідальності притягнуто понад 3000 працівників міліції.

У порівнянні з минулим роком на третину зросла кількість осіб притягнутих до кримінальної відповідальності за корупцію – 616 осіб.

За прокурорського втручання виплачено понад 204 млн грн. заборгованої зарплати.

О.Махніцький вніс подання до Парламенту щодо зняття депутатської недоторканості І.Калетника, В.Олійника і О.Царьова. Верховна Рада проголосувала лише щодо останнього (і то, коли Царьов був за межами України).

10.03.14р. Генпрокуратура заарештувала М.Добкіна. Але за рішенням суду, ухваленого, очевидно, під тиском керівництва держави, арешт Добкіна скасовано.

13.03.14 р. за дорученням О.Махницького ГПУ ухвалила рішення про арешт Харківського міського голови Геннадія Кернеса за фактом викрадення та незаконного утримання групою людей двох євромайданівців у Харкові. Проте, за рішенням Печерського суду і наполяганням тодішньої влади, Кернес залишився на свободі.
На жаль, більшість цих ініціатив після відставки Махніцького було закрито або призупинено.

Imagine

Nov. 17th, 2015 10:57 pm
je_suis_la_vie: (C'est La Vie)
Imagine
Imagine terrorists wouldn't just attack one city, but hundreds.
Imagine not dozens of terrorists would come, but thousands.
Imagine they would have not only Kalashnikovs, but tanks and missiles.
Imagine they would block our ports with their warships.
Imagine they would shoot at us out of crowded schools, kindergardens and hospitals.
Imagine they would claim, our nation doesn't exist and our land belongs to them.
And imagine the world believe that.
Imagine these terrorists have the right of veto in UN.
Then you'll understand, how much the Ukrainians suffer..

Автор - Fritz Ehrlich
*
Українська мова:

Уявіть
Уявіть собі, що терористи здійснюють напади не на одне місто, а на сотні міст.
Уявіть собі, що їх не десятки, а тисячі.
Уявіть собі, що в них є не тільки автомати Калашникова, а й танки та ракети.
Уявіть собі, що вони розміщують бойові кораблі в наших портах.
Уявіть собі, що вони стріляють в нас із заповнених людьми будівель шкіл, лікарень, дитячих садків.
Уявіть собі, що вони заявляють, що нашого народу взагалі не існує, а наша земля - це їхня земля. І уявіть собі, що весь світ цьому вірить...
Уявіть собі, що ці терористи мають право вето в Радбезі ООН...
Ось тепер ви уявляєте собі, як страждають українці.

(переклад Марії Бурчак)
*
Французька мова:

Imaginez-vous que les terroristes attaquent pas une seule ville, mais des centaines des villes.
Imaginez-vous qu’il y en a pas dizaines mais des milliers.
Imaginez-vous qu’ils ont pas seulement des kalachnikovs mais aussi des chars et des fuséees.
Imagines-vous qu’ils placent leurs navires dans nos ports.
Imaginez-vous qu’ils tirent sur nous de l’intérieur des écoles, des hôpitaux et des écoles maternelles pleins de gens.
Imaginez-vous qu’ils déclarent que notre peuple n’existe pas du tout et que nos terrains appartiennent à eux. Et imaginez-vous que tout le monde le croit…
Imaginez-vous que ces terroristes maintiennent le droit de veto au Conseil de Sécurité de l’ONU…
Voilà vous vous imaginez comment souffrent les Ukrainiens.

(Переклад Онисії Колесникової)
*
Німецька мова:

Vorstellt
Vorstellt euch, dass Terroristen nicht an eine Stadt, aber an Hundert Städte fallen.
Vorstellt euch, dass es nicht zehn, aber Tausend Terroristen gibt.
Vorstellt euch, dass sie nicht nur Kalaschnikow Automaten, aber Tanke und Raketen haben.
Vorstellt euch, dass sie kampffähige Schiffe in unseren Hafen unterbringen.
Vorstellt euch, dass sie aus Schulen, Krankenhäuser, Kindergärten mit Menschen abfeuern.
Vorstellt euch, dass sie erklären, dass unsere Nation überhaupt nicht existiert, und unser Boden ihr ist. Und vorstellt euch, dass die ganze Welt in das glaubt…
Vorstellt euch, dass diese Terroristen ein Recht auf ein Veto in dem Sicherheitsrat der Vereinten Nationen haben…
Und jetzt vorstellt ihr, wie Ukrainer leiden.

(переклад Марії Бурчак)
*
Італійська мова:

PENSA UN PÓ SE…
Immagina che dei terroristi non aggrediscano solo una città, ma centinaia di esse.
Immagina che non siano due dozzine di terroristi, ma migliaia.
Immagina che questi non abbiano solo Kalashnikov, ma anche carri armati e missili.
Immagina che abbiano piazzato le loro navi da guerra davanti ai nostri porti. Immagina che ci sparino addosso da scuole, asili e ospedali pieni di innocenti.
Immagina che affermino che il nostro Paese e la nostra Nazione non esiste e che in verità è la loro Nazione.
Immagina che tutto il mondo creda alla loro versione.
Immagina che quei terroristi abbiano il diritto di veto al Consiglio di Sicurezza delle Nazioni Unite.
Bene, allora poi capisci come si sentano gli Ucraini oggi.

(Переклад Erwin Pock)
*
Польська мова:

Wyobraźcie sobie że terroryści robią zamach nie na jedno miasto, a na setkę miast. Wyobraźcie sobie, ze ich nie jest kilku lecz tysiące. Wyobraźcie sobie, że maja nie tylko karabiny Kałasznikowa, ale rownież czołgi i wyrzutnie. Wyobraźcie sobie, że są w posiadaniu statków bojowych, które stoją w naszych portach. Wyobraźcie sobie, że oni strzelają do nas z budynków szkół, szpitali, przedszkoli. Wyobraźcie sobie, że twierdzą oni, że naród nasz w ogóle nie istnieje, a nasza ziemia to ich ziemia. I wyobraźcie sobie, ze cały świat wierzy temu... Wyobraźcie sobie, że ci terroryści maja prawo weta w ONZ... Teraz wy wyobrażacie spbie, jak cierpią Ukraińcy.

(переклад Oksana Vodopyanova)
*
Португальська мова:

Imagine
Imagine que terroristas cometer um ataque não em uma cidade, mas em muitas cidades.
Imagine os terroristas não são dezenas, mas milhares.
Imagine que eles têm não só Kalashnikovs, mas também tanques e mísseis.
Imagine que eles têm navios de guerra em nossos portos.
Imagine que a partir de escolas, hospitais, casas onde há um monte de pessoas estão atirando em nós.
Imagine-se, eles dizem que o nosso povo não existem, como a nossa terra pertence a eles.
E imaginar que o mundo inteiro acredita nesta mentira.
Imagine que esses terroristas têm o direito de veto no Conselho de Segurança da ONU ...
Agora você imagina o sofrimento dos ucranianos

(переклад Людмили Рібейро)
*
Хорватська мова:

Zamislite
Zamislite da teroristi ne napadaju samo jedan grad, već na stotine.
Zamislite da nisu samo desetine terorista došle, već tisuće.
Zamislite da nisu samo sa kalašnjikovima, nego tenkovima i raketama.
Zamislite da su blokirali naše luke sa svojim ratnim brodovima.
Zamislite da pucaju na nas, na prepune škole, vrtiće i bolnice.
Zamislite da Vam tvrde, kako naša nacija ne postoji i naša zemlja pripada njima.
I zamislite da svijet vjeruje njima.
Zamislite da ovi teroristi imaju pravo veta u UN-u.
Tada ćete shvatiti koliko Ukrajinci pate ..

(переклад Denys Sheler)
*
Іврит

תארו לכם שהמחבלים תוקפים לא מספר ערים בודדות, אלא מאות.
תארו לכם שישנם לא מאות מהם, אלא עשרות אלפים.
תארו לכם שיש להם לא רק רובי קלאצ'ניקוב, אלא גם טנקים, ארטילריה.
תארו לכם שיש להם גם צי צבאי, והם מיקמו את אוניות הקרב שלהם בנמלים שלכם.
תארו לכם שהמחבלים האלא בעלי זכות וטו במועצת ביטחון באו"ם.
עכשיו רק התחלתם לתאר לעצמכם את המצב באוקראינה.

(переклад Іларіона Павлюка)
*
Чеська мова:

Představte si
Představte si, že teroristé vraždí nejen v jednom městě, a ve stovkách měst.
Představte si, že není jich desítky, ale tisíce.
Představte si, že mají nejen kalašnikovy, ale také tanky a rakety.
Představte si, že mají válečné lodě v našich přístavech.
Představte si, že oni střílejí po nás z oken škol, školek, nemocnic.
Představte si, že oni tvrdí, že náš národ neexistuje, a naše země to je jejich země. I představte si, že celý svět tomu věří ...
Představte si, že tito teroristé v Radě bezpečnosti OSN mají právo veta ...
A teď si představte jak trpí a strádají Ukrajinci!

(переклад Олени Ващенко)
*
Латвійська мова:

Tikai iedomājieties, ka teroristi uzbruk ne tikai uz vienu pilsētu, bet simtiem pilsētu.
Iedomājieties, ka tie nav desmit, bet tūkstoši.
Iedomājieties, ka viņiem ir ne tikai Kalašnikovs, bet arī tanki, un raķetes.
Iedomājieties, ka viņi izvieto karakuģus mūsu ostās.
Iedomājieties, ka tie šauj uz mums no piepildītam ar cilvēkiem skolam, slimnīcam, bērnudārziem.
Iedomājieties, ka viņi paziņo, ka mūsu tauta vispār neeksistē, bet mūsu zeme - tā ir viņu zeme. Un iedomājieties, ka visa pasaule tam tic ...
Iedomājieties, ka šiem teroristiem ir veto tiesības ANO Drošības Padomē.
Tagad jūs varat iedomāties ka cieš ukraiņi.

(переклад Яна Кипста)
*
Грецька мова:

Φανταστείτε πως οι τρομοκράτες δεν επιτίθενται σε μια μόνο πόλη, αλλά σε εκατοντάδες πόλεις. Φανταστείτε πως οι τρομοκράτες δεν είναι δέκα, αλλά εκατοντάδες. Φανταστείτε ότι κατέχουν όχι μόνον καλάσνικοφ, αλλά και άρματα μάχης και πυραύλους. Φανταστείτε ότι έχουν πολεμικό ναυτικό στα λιμάνια μας. Φανταστείτε ότι μας πυροβολούν από γεμάτα με άμαχους κτήρια σχολείων, νοσοκομείων και νηπιαγωγείων. Φανταστείτε ότι κάνουν δηλώσεις πως ο λαός μας δεν υπάρχει καν, και το εδάφη μας είναι δικά τους. Και φανταστείτε ότι όλος ο κόσμος τα πιστεύει αυτά...Φανταστείτε πως οι τρομοκράτες αυτοί έχουν δικαίωμα βέτο στο Συμβούλιο Ασφαλείας ΟΗΕ... Τώρα φαντάζεστε πως υποφέρουν οι ουκρανοί.

(переклад Robert Poulsen)

Profile

je_suis_la_vie: (Default)
je_suis_la_vie

August 2017

S M T W T F S
  12345
6789101112
13 141516171819
2021 2223242526
2728293031  

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Aug. 23rd, 2017 06:22 am
Powered by Dreamwidth Studios