je_suis_la_vie: (C'est La Vie)
[personal profile] je_suis_la_vie
За три місяці роботи під керуванням Махніцького, генпрокуратура порушила більше 1 тис. кримінальних справ з приводу корупційних злочинів, злочинів проти Майдану, дій сепаратистів. Проте, цього часу було недостатньо, щоб повністю розслідувати їх та передати в суд.
Серед цих справ, повернення Межигір’я в державну власність, притягнення до відповідальності сепаратиста Царьова, накладено арешт на награбовані кошти і майно посадовцями Януковича на суму 1,25 млрд. грн., оскаржено приватизацію 60,773% акцій енергогенеруючої компанії «Донбасенерго».
Звісно, партія вимагала від Махніцького більших результатів!!!
Проте, Махніцький як перший генпрокурор після Революції Гідності мав у своїй діяльності найбільше перешкод як юридичного, так і політичного характеру.
Наприклад, справа притягнення Кернеса… Доцільно розповісти про шантаж партнерів по коаліції, про призначення прокурора в Одеській області.
«Свобода» не має жодного відношення до призначення Махніцького радником президента.
Більше того, згідно з вимогами чинного законодавства, з часу призначення генпрокурором, Махніцький припинив членство в «Свободі» і не поновлював його після відставки.

Махніцький посадив Добкіна і Кернеса, яких випустили провладні суди. Кого посадили Ярема і Шокін? (Лише патріотів, націоналістів, учасників АТО, волонтерів).

Дії, спрямовані на захист учасників Революції Гідності:
• 328 арештованих учасників акцій протесту було звільнено
• Суди задовольнили 500 клопотань прокурорів щодо звільнення майданівців від адміністративної відповідальності за участь в акціях
• За вчинення неправомірних дій працівниками правоохоронних органів здійснювалося досудове розслідування по 217 кримінальних провадженнях
• За фактами підробки працівниками міліції матеріалів справ про адмінправопорушення розпочато 56 кримінальних проваджень, 185 посадовців притягнуто до відповідальності
• За масові вбивства на Майдані повідомлено про підозру у злочині та оголошено в розшук колишніх високопосадовців: В.Януковича, В.Захарченка, М.Азарова, О.Якименка, В.Пшонку, А.Клюєва.

За цей час було призначено 67 нових заступників обласних та 147 районних прокурорів.

Накладено арешт на кошти підозрюваних високопосадовців часів Януковича на загальну суму 1,25 млрд грн., майже 13 млн $, 225 тис. €, а також нерухоме майно цих осіб.

Під час обшуку у помешканні, що належить дружині екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Е.Ставицького, було вилучено біля $5 млн, майже 50 кг золота у злитках, безліч ювелірних прикрас і наручних годинників із дорогоцінних металів, документи на нерухомість та земельні ділянки, а також документацію на рахунки у різних банках.

Встановлені сумніві фінансові операції у сфері паливно-енергетичного комплексу, за якими стояли особи, наближені до Януковича (на суму майже 32 млрд грн.)

Розпочато розслідування 675 кримінальних проваджень про злочини за фактами скоєння диверсій, терористичних актів, масових заворушень, закликів до порушення територіальної цілісності України.

Упродовж березня-травня 2014 р. за документами прокурорського реагування відшкодовано близько 1,2 млрд грн., з яких понад 140 млн грн. — до бюджету. Притягнуто до відповідальності майже 19 тисяч посадових осіб.

За фактами протиправно здійснених закупівель розпочато 150 кримінальних проваджень, до відповідальності притягнуто понад 600 посадовців.

Уперше за кілька останніх років Генпрокуратура розпочала перевірки у банківській системі, зокрема щодо діяльності Нацбанку України та державних банківських установ з метою стабілізації кредитної та фінансової систем у державі.

Проводилися ефективні перевірки виконання законодавства в екологічній сфері (за поданням міністра екології А.Мохника), повернуто до бюджету упродовж березня-травня понад 93 млн грн.

За результатами перевірок з незаконного користування та володіння землею державі було повернуто майже 20 тис. га, а неправомірне надання ще близько 9 тис. га було зупинено.

Розпочалося досудове розслідування діяльності колишнього керівництва Міноборони та Генштабу ЗСУ, яке ухвалювало рішення щодо реорганізації та скорочення армії, продажу військового майна, озброєння та військової техніки, земельних ділянок та основних фондів державних підприємств Міноборони.

До дисциплінарної відповідальності притягнуто понад 3000 працівників міліції.

У порівнянні з минулим роком на третину зросла кількість осіб притягнутих до кримінальної відповідальності за корупцію – 616 осіб.

За прокурорського втручання виплачено понад 204 млн грн. заборгованої зарплати.

О.Махніцький вніс подання до Парламенту щодо зняття депутатської недоторканості І.Калетника, В.Олійника і О.Царьова. Верховна Рада проголосувала лише щодо останнього (і то, коли Царьов був за межами України).

10.03.14р. Генпрокуратура заарештувала М.Добкіна. Але за рішенням суду, ухваленого, очевидно, під тиском керівництва держави, арешт Добкіна скасовано.

13.03.14 р. за дорученням О.Махницького ГПУ ухвалила рішення про арешт Харківського міського голови Геннадія Кернеса за фактом викрадення та незаконного утримання групою людей двох євромайданівців у Харкові. Проте, за рішенням Печерського суду і наполяганням тодішньої влади, Кернес залишився на свободі.
На жаль, більшість цих ініціатив після відставки Махніцького було закрито або призупинено.

Profile

je_suis_la_vie: (Default)
je_suis_la_vie

September 2017

S M T W T F S
     12
3456789
10 111213141516
17181920212223
2425262728 2930

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 22nd, 2017 12:45 am
Powered by Dreamwidth Studios