je_suis_la_vie: (La Vie)
[personal profile] je_suis_la_vie
Колись шановний [personal profile] sparrow_hawk написав цікаві спосереження про кіно та приховані месиджі, які засилаються до мізок глядачів. Ненав'язливо, спроквола, але надійно. Обов'язково пройдіться по усім посиланням там, заодно і не пропустіть одне про телесеріал "Cуд" :))).


А потім читайте мої спостереження...

Так ось телесеріал "Клан Сопрано", третій сезон якого вже йде.

Зокрема освіта, дуже болюча і близька мені тема.

Така собі сім'я Антоніо Сопрано, його дружина Кармела Сопрано, донька Медоу та син Антоніо молодший.

Антоніо Сопрано круто і рішуче рулить справами, прибирає зайвих людей, що заважають бізнесу, загинає під себе все нові й нові бізнеси, має куплених мусорів, чесно веде гру з ФБР, які ладні арештувати його навіть за "перехід через дорогу не в належному місці". Справи в нього йдуть непогано. Бабла море. Здавалося б, що в Медоу, майбутньої студентки університету, ніяких проблем не передбачається. Татко все заплатить, розрулить, купить їй місце в університеті.

Ні. Не так все просто. :)

Я дуже уважно придивлявся, як Медоу з подружкою готуються до випуску зі школи, як вони беруть активну участь в хорі, громадському житті школи, аби лише отримати добрі характеристики вчителів. Вони штудіюють предмети, щоб отримати високі бали. Тоні Сопрано тут не видно ніяким боком.

Ось до Тоні Сопрано зателефонував куплений мусор, щоб той приїхав забрав свою доньку, яка в хаті своєї бабусі - Лівії Сопрано - влаштувала п'янку, втратила над нею контроль і та непомітно перейшла в нарко-оргію. Тоні тихо забирає Медоу додому і та ніде не засвічується. Це максимум, що він може для неї зробити. Вона пояснює батькам, що вони з подружкою так втомилися від підготовки до екзаменів, що вирішили відтягнутися. А далі вона сама, пересилюючи нудоту, прибирає срач у хаті.

Потрібні б ще якісь позитивні характериситки від когось. Якихось дуже успішних людей штату. Тут вступає в роль мати - Кармела Сопрано. Вона не погрожує, не принижується, а йде до сусідки і просить, аби сестра сусідки написала рекомендацію. Отримавши відмову, Кармела випікає пиріг і відносить його разом з табелем Медоу (в якому одні відмінні оцінки) до сестри сусідки - якоїсь мегакрутої адвокатеси штату. Так просто з посмішкою, але такою манерою, що та не в змозі відмовити, хоч і знає, що за тип Кармелин чоловік. Треба зазначити, що Кармела достеменно знає що робить і чітко контролює ситуацію - табель відмінний, тож, - дослівно, - я хочу, щоб ви написали цей лист. І осяйна посмішка на всю кімнату. Кармела тут просто чарівна! Вона домагається свого і здобуває для Медоу рекомендаційний лист. А пиріг під назвою "Ріко з ананасами" (яка тонка іронія - назва як і у закону "RICO") - то другорядне. Головне - відмінний табель. І Кармела з Медоу знають, що ті оцінки не на пустому місці.

Донька закінчує школу і готується вступати до університету. Треба бачити, як вона готується. Вона днями і ночами сидить за книгами і не просто сидить, а дійсно працює. Бо рекомендаційний лист - це максимум, що може зробити мати для своєї доньки, чого явно замало для вступу. В решті справи вступу батьки вже нічим не допоможуть.

Сама і тільки сама.

Медоу отримує повідомлення про прийом від кількох університетів. Обирає один з них і має своє щастя.

Тоні Сопрано (який сам відучився лише півтора роки і потому кинув) починає "готувати" Тоні молодшого до вступу до університету. Якось за обідом він натякає синові, що той колись казав, що має на думці вступити до Вест Пойнту чи Гарварду (насправді син такого ніколи було й не казав, просто батько хоче посіяти в його голові бажання, натякає на можливості), на що Тоні молодший активно заперечує, мотивуючи, що він занадто відстає і йому ніколи не вдасться вийти на необхідний для вступу рівень знань. Можливо тут має місце спроба Тоні старшого розірвати замкнене мафіозне коло, - він хоче, щоб його син став звичайним громадянином США. Не мафіозо.

Далі Тоні молодший разом з матір'ю відвідує свою сестру Медоу в університеті. У матері з донькою починається серйозна розмова і його просять вийти погуляти. Тоні проходить коридорами, йде надвір, стоїть на східцях і весь час роззирається навколо. А навколо студенти - всі в якихось турботах, розумних розмовах - там десь обговорюють якогось філософа, там математику, там фізику, тут групка студентів говорить про якихось літераторів. Треба бачити які очі в Тоні молодшого.

Результат не забарився себе чекати - того ж вечора за вечерею він так і заявляє батькам, що він бачив тих студентів в університеті, що він чув їхні розмови, що йому ніколи не вилізти на їхній рівень і університет йому не світить - "Там повно народу і всі розумніші за мене. Збіговисько потвор." Встає з-за столу і тікає до своєї кімнати. Кармела кричить, що йому не дозволяли вставати, а Тоні старший до неї, - облиш, все нормально.

При цьому Тоні молодший член шкільної команди з регбі. Він довго сидить на запасних, але, вперше вступаючи в гру, показує чудовий результат, за що отримує від тренера похвали. Тренер зазначаєй лідерські здібності Тоні молодшого, впертість, уміння концентруватися, що на Тоні ніяк не вплинули довгі посиденьки на лаві запасних і призначає його капітаном захисту. І яка тонка іронія - Тоні молодший вирубається точно так як протягом всього серіалу після кожного стресу вирубається його батько. Під час небезпек Тоні мислить холодно, тверезо, діє рішуче - небезпека минула - вирубився. Точно так - і Тоні молодший...

Ось іще така цікава деталь. Тоні справляє враження безжалісного мафіозі, який ні перед чим не зупиниться. Але все пояснюється фразою його батька, яку він згадує на сеансі у психотерапевта - "Ніколи не грай в азартні ігри. Чуєш? Ніколи не грай. На таких гравцях я заробляю собі на життя."

Мій батько також забивав мені в голову це поняття все моє дитинство. І забив так, що й досі окрім шашок та шахів ні в що інше не вмію грати.


А тепер порівняйте як вчаться дітки наших доморощених "мафіозі", що ті дітки про себе думають, і як вони поводяться навіть коли явно влітають у халепу, як-то забити насмерть людину чи покалічити, а потім папочка все розрулить і знову гасає як так і було... Про підготовку до вступу немає й мови - їм просто підносять диплом на тарілочці. Як Добкіну. От тільки яка та цінність такого диплому? Певно така ж як і в грошей, не забезпечених товаром. Про вчителів і говорити не хочу - ці лижуть жопу кожній новій владі. Гірше за попів.


P.S. Прочитати обов'язково :))) - лулзів мішок.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

je_suis_la_vie: (Default)
je_suis_la_vie

September 2017

S M T W T F S
     12
3456789
10 111213141516
17181920212223
2425262728 2930

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 21st, 2017 08:28 am
Powered by Dreamwidth Studios