je_suis_la_vie: (Everything a lie.)
Vita Lee ([personal profile] je_suis_la_vie) wrote2010-07-27 05:39 pm

###

Побачив це цікаве посилання вчора в [livejournal.com profile] taiba_dp
teh-nomad . livejournal . com / 423397.html
Зачитався аж до самої глибокої ночі...

А потім шось воно все пішло навскоси ось з оцієї фрази...

"Но точка из которой идет нефть к предохранительному клапану находится на глубине почти 5.5 км !"

Найглибша точка Затоки 3820м - 95-й меридіан, трохи вище Тропіка.
Найближча найглибша точка - Кайманова улоговина між Гондураською затокою та Навітряною протокою... Вище і на Схід від Флориди, трохи вище 30-ї паралелі у Саргасовому морі 6399м... Це відносно Атлантики і Карибів.

Тихий океан (можна до уваги і не брати, бо мова йде власне про Атлантику й Кариби): з Західного узбережжя поміж Мексикою та Сальвадором напроти вулкану Тахумулько на тому ж приблизно 95-му меридіані та 15 паралелі є Центральноамериканська улоговина - 6660.

Хм...

[identity profile] je-suis-la-vie.livejournal.com 2010-07-27 04:16 pm (UTC)(link)
Та я от не знаю, чи тексту не зрозумів, може мається на увазі клапан на глибині 1.5 км, а нафта на глибині 5.5 км. - виходить скважина 4 км, довжиною. Хтось так на землі бурить? Не під водою, на землі?..

То пам'ятаю, як колись в черзі чув дві бабки розповідали, як "россійскіє подводниє лодкі" викликають смерчі такі, як "Катріна", що змила Нью Орлеан.
Я стояв слухав, слухав (намагаюсь ніколи не встрявати в такі БіБіСі - Баба Бабі Сказала - бродкасти), а тут не стримався.

Канадці за останні пару десятиліть навчилися дуже ефективно боротися з лісовими пожежами. Тому вітри, що віють з Канади на Північну Атлантику похолоднішали, і на Півночі Атлантичного океану утворилася прогнута лінза, яка стала причинаю прискорення південних океанських течій. Щоб компенсувати це просідання вод на Півночі, течії з Півдня прискорилися з 1.6 км/г до 2.4 км/г.

Таким чином з Півдня Атлантики почало надходити більше теплої води, вона активніше почала нагрівати повітря. Критична температура поверхні океану для виникнення урагану 26С, "Катріна" виникла при температірі поверхні 28С - тобто більш ніж досить.

Утворюється величезна вакумна зона над таким прогрітим плесом, в цей стоячий вакуум починають злітатися величезні маси повітря. По дорозі вони збирають ще більше вологи над перегрітим океаном, блискавки, грози, дощі, - дощі це випари, після дощу жухота - випари. Ці випари знову збираються цими ж вітрами - замкнуте коло.

Вже вище 10 паралелі, внаслідок обертання Землі, ці маси навколо цього стоячого вакууму починають закручуватися. Ось вам і "Катріна". І не треба нічого видумувати, і не треба робити людям такі компліменти - людина піщинк на землі, піщинка, що не в силі щось на землі кардинально змінити. Не той масштаб і не те співвідношення сил.

Бабці обізвали мене "умним як шкільний вчитель", чим мене немало посмішили. Принаймні більшість черги перестала їх слухати.

А тут з цією буровою не знаю де правда.

[identity profile] alexbard.livejournal.com 2010-07-27 09:45 pm (UTC)(link)
Я зустрічав подібні викладки щодо глобального потепління. Що насправді просто йде якийсь загальний великий або малий цикл кліматичних змін. І людина може лише або втрапити "в струю" цих змін, або ні, але суттєво вплинути не може.
Вітаємо в світі переможних ліберастів!